Estetik Dergisi

HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ

HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ

Günlük hayatta kurduğumuz ilişkilerde karşımızdakilerin dikkatini en çok çeken bölge yüzümüz, ağzımız ve gülüşümüzdür. Hollywood yıldızlarının gülüşüne sahip olmanızı sağlamayı hedefleyen, Hollywood Smile adı verilen estetik gülüş tasarımıyla ahenkli ve beyaz bir gülümsemeye kavuşmak mümkün.

Güzel bir gülümseme elde edebilmek için, sadece beyaz dişler yeterli değildir.

Beyazlığın yanı sıra diş etlerinin sağlıklı görüntüsü ve dişlerin orantısı da oldukça önemlidir.

Hollywood Smile ile dişeti, diş, dudak uyumu sağlanarak mükemmel bir gülüş elde etmeniz hedeflenir.

Hollywood gülüş tasarımıyla, kişinin mevcut diş yapısının lamine ile düzeltilmesi, diş eti estetiği uygulamalarıyla diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluğun giderilmesi sonucu sağlıklı ve beyaz bir gülümseme hedeflenir.

Hekimlik ve sanatın birleştiği gülüş tasarımında, öncelikle hastanın yüz şekli tespit edilir ve hangi formda dişlere sahip olması gerektiği belirlenir.

Tasarı cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hollywood Smile hangi problemleri ortadan kaldırır;

Mükemmel bir gülüşe ulaşılmasında engel olarak karşımıza çıkan;

• Tek veya birkaç dişin diğerlerinden farklı hizada veya konumda yer alması

• Diş etlerinin olması gereken hizada olmaması, görünen diş ve diş eti miktarlarının orantısızlığı

• Eksik dişlerden kaynaklanan boşluklar

• Dudaklarla uyumsuz diş boyları

• Yüz ve dudaklardaki çöküklük ve eksik dişlerden kaynaklanan büzüşmelerin meydana getirdiği yaşlı görünüm.

Hollywood Smile adı verilen estetik gülüş tasarımıyla ahenkli ve beyaz bir gülümsemeye kavuşmak MÜMKÜN.

Bütün bu problemler hastaların estetik görünümünde bozulmalara yol açabilir.

Kişiye özel tasarım ile oluşturulan gülüş dizaynı ile yalnızca dişler ve diş etleri değil aynı zamanda dudaklar ve yüzün de birlikte düzenlenmesi hedeflenir.

Hastanın uygulanan tasarımdan memnuniyeti veya değiştirilmesi istediği kısımlar hekimle beraber tartışılarak, ihtiyaca göre dişlerin; şekil, boyut, hizalama ile ilgili istenen sonuca ulaşılır. Gerekli ise, diş boşluklarına implant uygulamaları ve diş eti seviyeleri düzenlemesi de yapıldıktan sonra, dişlerin gerekli malzemeler seçilerek restorasyonlarına başlanır. En son dudaklar da göz önüne alınarak, hedeflenen tasarıma ulaşılır.

Hollywood Gülüşü’ne sahip olmak için gerçekleştirilen

işlemler nelerdir?

Kliniğimizde E-Max Lamine vener: Diş yüzeylerinin çok hafif aşındırılarak, dişlerin sadece ön kısımlarına uygulanan yaprak kaplamadır. E-Max Lamine Vener estetik diş hekimliği uygulamalarında çarpık, aralıklı, kırık, küçük ve sarı renk gibi estetik bir görüntüye sahip olmayan dişler için gerçekleştirilen bir uygulamadır. Kısa sürede ve diş dokusuna minimum müdahale ile gerçekleştirilir. Bu sayede diş yapısının korunması sağlanmaktadır. Işık geçirme özelliği sayesinde doğal dişlerden ayırt edilmez ve renk değiştirmezler. Tamamıyle dijital planlama, üretim safhaları içerdiğinden uzmanlık ve tecrübe gerektirir.

Ivoclar Vivadent firmasının son teknoloji ürünü E-Max ile ince, kusursuz ve uzun ömürlü tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Kaplamalar: Ağız kapanışı, dişlerin çarpıklığı vb. gibi nedenlerle lamine uygulamasının mümkün olmadığı hastalarda, küçük ve büyük azı dişlerinde zirkonyum kaplamalar ile istenilen estetik sonuç sağlanmaktadır. Dişteki estetik görünüş kalitesi yüksek, ışık geçirgenliği fazla olduğundan zirkonyum kaplamalar doğal diş görünümündedir. Lamineler gibi tamamen dijital teknikler ile hazırlanmaktadır.

Dişeti Tedavisi: Gülerken diş etlerinin baskın görünmesi (gummy smile), pek çok kişinin gülümsemeye çekinmesine neden olmaktadır. Bu sorunun nedenleri arasında; kısa dişler, uzun üst çene yapısı, aşırı çalışan gülme kasları, burnun dudak şekline olan etkisi gibi faktörler yer alıyor. Bütün bu problemlerin çözümü için Gingivektomi ve gingivoplasti tedavisi Hollywood smile sürecinde hastanın dişeti boyutu ve sağlığı için önemli uygulamalardır.

İmplant tedavisi: Diş estetiğini bozan diş kayıpları varsa bunlar implant tedavisiyle giderilebilir. Böylece hastanın yüzünde oluşan deformasyonun önüne geçilir, kemik sağlığı korunur ve uzun yıllar estetik görünüm sağlanır.

Siz de Hollywood gülüşüne sahip olmak istiyorsanız, kliniğimize davetlisiniz...

Halaskargazi Cad. No: 165 Kat:3 Şişli İstanbul 0090 212 2255002 / 0090 541 6884898 info@turksmile.com / www.turksmile.com

01/01/2020
Paylaş: