Estetik Dergisi

VEGAN GÜZELLİK

VEGAN GÜZELLİK

Hayvanlara ve onların habitatına zarar vermeden de güzelleşmek ve kendinize bakmak vegan güzellik ve bakım ürünleriyle artık mümkün. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan, onlara zarar vermeyen markalar yanında ürün bileşenlerinde dolaylı veya direkt olarak hayvanlardan elde edilen içerikler kullanmayan markalar da mevcut. Fakat bir ürün ‘vegan’ diye performansından, kalitesinden ödün vermek zorunda değil. Bu yanlış düşünce belki de vegan ürünlerin karşılaştığı en büyük ön yargılardan biri. Vegan malzeme üreten hem etik hem de etkili kozmetik markalarını sizin için derledik.

The Body Shop

Hayvan deneylerine karşı savaşan ilk küresel güzellik markası olma ünvanını taşıyan The Body Shop'un ürünlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kalitesi ve performansıyla kendine hayran bıraktıran markalardan…

Milk Makeup

Ülkemizde yeni yeni boy gösteren, ferah, doğal makyaj ve çabasız cilt bakımı denildiğinde ilk akla gelen marka Milk, tamamen vegan formüllü ürünleriyle hızlı, pratik ve sağlıklı bir güzellik vaat ediyor.

Le Labo Fragrances

Parfüm ve vücut bakımı markası, hayvansal içerik ve bileşimlerin yerine uçucu yağlar kullanıyor. Kişiselleştirilmiş ürünler konusunda da oldukça gelişmiş ve başarılı olduklarını belirtmek isteriz.

Eco Tools

Dünyaca ünlü makyaj artistlerinin, makyaj fırçaları için önerdiği markalardan olan Eco Tools, vegan kozmetik ürünler kullanmaya başlamak isteyenler için başlangıç niteliğinde.

Kat Von D Beauty

Hayvan haklarının ünlü savunucusu, makyaj ve dövme artisti Kat Von D’de ürünlerini vegan kategorisine sokmayı başaran girişimcilerden…

Cover FX

Profesyonel makyaj denildiğinde akla ilk gelen ve herkesin bayıldığı o muhteşem likit highlighterların arkasındaki isim olan Cover FX, %100 vegan koleksiyonuyla yüksek performans ürün isteyenlerin gözdesi.

Jeffree Star Cosmetics

Makyajın ve youtube’un renkli ismi Jeffree Star’ın kozmetik markası ortaya çıktığı ilk günden beri vegan damgasını gururla taşımakta…

01/10/2020
Paylaş: