Estetik Dergisi

KOMBİNE ESTETİK OPERASYONLARLA DAHA ETKİLEYİCİ SONUÇLAR - Güzellik Koçu Selenay Acar

KOMBİNE ESTETİK OPERASYONLARLA  DAHA ETKİLEYİCİ SONUÇLAR - Güzellik Koçu Selenay Acar
Modern tıpta hayata geçirilen yenilikler, özellikle kadınların güzelleşme ve estetik kaygılarını ortadan kaldırıyor. Aynı anda uygulanan birden fazla işlemin gerçekleştirildiği kombine estetiğin detaylarını Unique Estetik’ten Güzellik Koçu Selenay Acar, Estetique Dergisi okuyucuları için anlatıyor.
 
Aynı anda birden fazla işlemin birlikte yapıldığı uygulamalar son yıllarda oldukça popüler. Özellikle yüz bölgesinde etkileyici sonuçların anında fark edildiği bu operasyonlar, kişiye özel olarak kombinlenebiliyor. Kombine Estetik, yapılan işlemlerin uyum sağlaması açısından daha etkili bir sonuç kazandırır.
 
Estetik uygulamalar yapılmadan önce fiziki muayene ve ölçümlerle oranlar ayarlanır. Örneğin gözlerinin daha kalkık görünmesini isteyenlerin tercihi olan badem göz estetiği en çok yapılan işlemlerin başında geliyor. Badem Göz operasyonları göz estetiğini sağlamak ve asimetrik duruşu önlemek için daha büyük ve daha çekik bir görünüm kazandırıyor. Bu işlem uygulanırken, danışanlarıma önerdiğim bir diğer uygulama göz altı ışık dolgusu oluyor. Göz altı morluklarını, göz altı ödemlerini, ince kazayağı kırışıklıklarını ve göz altı torbalarını geçiren bu işlem, hastaya badem göz ile birlikte uygulandığında daha kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.
 
Ciltte sarkmaların yaşandığı bölgeler olan çene, yanaklar ve boyun çevresindeki olumsuz durumlar için uygulanan Scarlet S tedavisi, hastanın ihtiyacına göre ek işlemler uygulandığında daha başarılı sonuçlar veriyor. Scarlet S tedavisi sayesinde yüz ideal V şeklini aldığı zaman dudaklardaki hatlar dolgu ile desteklenebiliyor. Bu da yüze daha orantılı bir görünüm kazandırıyor.
 
Bir başka kombine estetikte ise aşırı yıpranmış veya yaş nedeni ile oluşan yaşlı görünümü engellemek için yapılan uygulamalar öne çıkıyor. Örneğin yüz germe ve boyun germe operasyonları birlikte uygulanabiliyor. Bu bölgelere işlem uygulandığı zaman el bölgesinin gençleştirilmesi, göz kapağı gibi kombinasyonlar da aynı anda yapılabilir. 
 
Burun ucu aşağıya bakan ancak kemik yapısında ciddi sorun olmayan, burnu çok büyük, geniş ve kısa olmayan kişilere burun için askılama işlemi uygulanmasında sakınca yoktur. Başarılı sonuçları görmek için uzman hekim tarafından verilen uygunluk oldukça önemlidir. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bu işlemleri de yaptırmayı düşünen kişiler için öncelik gerçekten bu işleme ihtiyaç duyulmasıdır. Burun askılama işlemi hemen sonrasında göz altı ışık dolgusu ile de desteklenebilir.
 
 
Kombine Edilecek Uygulamalar Kişiye Özel Olarak Belirlenmelidir.
 
Kombine estetikte dikkat edilmesi gereken en önemli detay kombinasyonların kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmesidir. İşte tam da bu noktada yine alanında uzman hekimler devreye giriyor. İşlem yapılacak kişinin şikayetleri ve beklentileri dinlenir. Akabinde fiziksel muayenenin ardından kombin olarak uygulanabilecek işlemlere karar verilir. Her kombine kişiye özel olarak karar verilir.
 
Kombine Estetikte Kaç Estetik Operasyon Yapılabilir?
Hastanın sağlık durumu yerindeyse ve yapılacak operasyonlara ihtiyaç varsa bu ikiden fazla uygulama ile desteklenebilir. Aslında belli bir sayıda operasyon kısıtlaması yoktur. Hekimin uygun gördüğü ve sonuçların birbirini destekleyeceği işlemler tercih edilerek daha kalıcı ve fark edilir sonuçlar elde etmek mümkün. İşlem sayısını belirleyen etkenler tamamen kişiye özeldir ve kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenir.
 
Kombine Estetik Ameliyatları Ne Kadar Sürer?
Yapılacak işlemlerin büyüklüğüne göre operasyonların süreleri değişiklik gösterir. Dudak dolgusu ve göz altı ışık dolgusu daha kısa sürede olurken, yüz germe gibi operasyonların süreleri daha uzundur.
 
Kombine Estetik Neden Tercih Edilmeli?
En önemli etkenlerden biri tek anestezi ile birden fazla işlemin yapılması, ikincisi iyileşme sürelerinin birleşmesidir. Yapılan işlem sonrası iyileşme süresi aynı anda biterek daha kısa sürede istenilen sonuca ulaşılır.
05/03/2021
Paylaş: