Estetik Dergisi

ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI İLE SİZ DE ZAMANI TERSİNE ÇEVİRİN

ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI İLE SİZ DE ZAMANI TERSİNE ÇEVİRİN

Hiç yaşlanmıyor gibi görünen, genç kızlara taş çıkartan bir fiziği ve kusursuz bir cildi olan Monica Bellucci, güzelliğini ve yaşlanmama sırrını ev yapımı bir maskeye bağlıyor.

Güzel oyuncu güne soğuk duş alarak başlıyor. Soğuk duşun, cildin esnekliğini koruduğunu ve sıkılaştırdığını savunuyor. Yüzü için termal su ve canlandırıcı sprey kullanıyor.

Monica Belluci 'ye göre fazla makyaj kadını güzelleştirmekten ziyade çirkinleştiriyor. Hafif fondöten kullandıktan sonra gri ve kahverengi tonlarında far uyguluyor. Ruj olarak ise bej ve toprak tonlarını tercih ediyor.

Saç bakım sırlarına gelince haftada 1-2 kez şampuan kullanmanın yeterli olduğu savunuyor. Belluci'ye göre şampuan saçların doğal yapısını bozuyor. Saçların düşmanı olan bir diğer uygulama da kurutma makineleri. Saçlarının parlaması için güzel oyuncu saç diplerine zeytinyağı sürüyor. 2 çocuk annesi 56 yaşındaki ünlü oyuncu güzelliğini 3 ana esasa dayandırdığını söyledi: “Ye, sev, yaşa”.

Bellucci şöyle konuştu: “Güzellik nedir? Güzellik, yaşamınız ve deneyimlerinizin yüzünüze ve vücudunuza yansımasıdır.

Bir erkeğin sizi fark etmesini istiyorsanız her zaman ruj sürün ve farklı kıyafetler giymekten asla çekinmeyin. Ayrıca fazla makyaj yapmadığım bir günde bile mutlaka rimelimi sürer öyle sokağa çıkarım. Bu noktaya dikkat etmek lazım.


Hiç estetik yaptırmadığını söyleyen, pek makyaj yapmayıp sadece rimel ve dudak parlatıcısı kullandığını anlatan Monica Bellucci'nin bu mucize karışımını siz de evde kolayca yapabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Olgunlaşmış yarım avokado
  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

Avokadayı iyice ezip balı ekleyerek iyice karıştırın. Ardından badem yağını da ekleyerek iyice yedirin.

Bu karışımı temiz cildinize masaj yaparak uygulayın. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü iyice temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 ya da 2 kez uygulayabilirsiniz.

İşte bu kadar basit!

29/09/2020
Paylaş: