Estetik Dergisi

ADI DA GÖRÜNTÜSÜ DE ÜRKÜTÜCÜ PEKİ NEDEN VAMPIRE FACELIFT BU KADAR POPÜLER? Dr.Sinan Akyürek

ADI DA GÖRÜNTÜSÜ DE ÜRKÜTÜCÜ PEKİ NEDEN VAMPIRE FACELIFT BU KADAR POPÜLER? Dr.Sinan Akyürek

Kim Kardashian, Giselle Bündchen, Bar Rafaelli gibi birçok Hollywood ünlüsü peş peşe işlem sırasında adeta içinden kan fışkırmışçasına kırmızı renge bürünen yüzlerini sosyal medya hesaplarından paylaşarak, TV haberlerinde anlatarak insanlara duyurdu. Sonrasında ise Vampire Facelift® Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan en popüler, cerrahi olmayan medikal estetik uygulaması haline geldi. Peki neydi bu kadar ürkütücü görünen bu tekniği cazip kılan?

Vampire Facelift®

◗ Doğal görünümden uzaklaştırmaz.
◗ Ameliyat gerektirmez.
◗ Yan etkisi yoktur.
◗ İyileşme süresi yoktur.
◗ Muayeneyle aynı gün uygulanabilir.

Ünlüler, çalışan insanlar ve aslında estetik uygulama yaptırmak isteyen herkesin beklediği tüm uygulama sonrası özellikleri bünyesinde barındıran Vampire Facelift aşağıdaki özellikleriyle de insanların gönlünde hak ettiği yeri almakta gecikmedi.

Vampire Facelift® ile:

✔ Çok hızlı bir iyileşme süresi
✔ Cildinizde neredeyse hemen başlayan ışıltılı bir görünüm
✔ Daha zinde bir görünüm
✔ Daha mutlu bir görünüm
✔ Daha toparlanıp incelmiş bir yüz
✔ Zaman içinde artan kollajen ve kök hücre artışı ve daha sıkı ve genç bir cilt elde etmek mümkündür.

Çünkü Vampire Facelift kökten yenilikçi, klinik olarak ispat edilmiş, kök hücre teknolojisi kullanılarak kişinin kendi kanından elde edilen, iyileşme faktörlerinin kullanıldığı, güvenilir ve etkin bir yüz gençleştirme tekniğidir. Daha sağlıklı ve genç görünen bir cilt için kendi kanınızda bulunan “iyileşme faktörleri” kollajen, elastin ve yeni damarların üretimi için kullanılır. Kanınız basitçe bir tanımlamayla; kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, plateletler (trombositler) ve plazma olarak adlandırdığımız sıvı kısımdan oluşur. Plateletler bunların içinde iyileşme fonsiyonunu sağlayan özelleşmiş kısımdır. İçlerinde bulundurdukları “büyüme faktörü” adı verilen bir takım maddelerle doku içinde uykuda, hasar anında dokuyu onarmak üzere hazır bekleyen kök hücreleri uyarıp çalışmalarını sağlarlar.

Normalde bu sistem yaralandığınızda, bir damarınız kesildiğinde hem bu damarın hem de yaralanan dokunun onarılmasını sağlar. PRP (platelet rich plasma) uygulamalarında doktorunuz bir enjektör ya da benzeri bir araçla iyileştirmek istediği dokunun içine kanınızdan ayrıştırdığı büyüme faktörlerini bırakır ve dokunun kendi kendisini onarmasını sağlar. Uygulanan yöntem gereği de aynı işlemi 4-5 kez düzenli aralıklarla yapar.

PEKİ NORMAL PRP’DEN NE FARKI VAR?
Vampire Facelift® işleminin en kritik noktası ise tam olarak budur. Yöntemde elde edilen kan ürünü standart bir PRP ile elde edilenin 15 ila 25 katı kadar büyüme faktörü içerir ve bu da birazdan anlatılan uygulamaların yapılabilmesi ve 4-5 seansta değil tek seferde etkili olmasını sağlar.

Vampire Facelift Nasıl Uygulanır?
Cildinizin daha genç görünmesini sağlamak için kullanılan Advanced PRP’yi üretmek üzere önce tabi ki bir miktar kan alınır. Sonra alınan kan yetkili kliniklerde kullanılabilen özel bir santrifüj cihazına yerleştirilir ve deyim yerindeyse kan “süper konsantre” edilerek Advanced PRP elde edilir.

Vampire Facelift® işleminde kullanılmak üzere bahsedilen Advanced PRP ameliyat gerektirmeyen, acısız, non-invazif tekniği uygulamak için dermal dolgularla kombine edilir. Doktorunuzun yetkin ellerinde ise bu karışım cildinizi ve yüz biçiminizi iyileştirmek üzere kullanılır.

Vampire Facelift® Nasıl Etki Eder?

➊ Tekniğin eşsiz yaklaşımında öncelikle dermal dolgular ve Advanced PRP’nin kombine uygulanmasıyla yüzdeki hacim kayıpları giderilir ve yanaklarınızda, çenenizde, ağız ve göz çevresinde sarkmalar nedeniyle oluşan yaşlı ve yorgun görüntü iyileştirilir.

➋ Vücuda uygulandıktan sonra zaman içinde erimek üzere tasarlanan dolguların içine gizlenmiş büyüme faktörleri ise dolgular eridikçe dokuya yayılmaya ve kendisini yenilemek üzere uyarmaya başlar. Dolayısıyla dolgularla elde edilen hacmin kendi dokunuzla sürdürülmesi ve böylece daha zinde, canlı, toparlanmış ve doğal görünümlü bir sonuç elde etmenizi sağlar.

➌ Ardından ise Advanced PRP’nin cilde uygulamaya özel mezoterapi tekniği ve dermapen vb. araçların özelleşmiş kombine uygulanmasıyla hem yüzeysel hem derin cilt katmanlarında yeni cilt hücrelerini, yeni damarları ve yeni kolajen yapımını uyararak oluşturduğu, canlılıktan kaynaklanan cilt güzelliği ve ışıltıyı birleştirir. Böylece kemiklerin olduğu derin tabakalardan cildin yüzeyine kadar her katmanda iyileşme elde edilir. Üstelik tüm bunları tek bir işlemle elde edersiniz.

Sonucunda ise:
İşlem uygulandıktan hemen sonra etkilerini görmeye başlasanız bile gözle görülür, “gerçek” farklılık 1 ay kadar sonra izlenmeye başlanır ve takip eden 6 – 12 ay boyunca Advanced PRP cildinizde ve derin dokuda kollajen üretimini ve daha pürüzsüz ve genç görünümlü cildinizi yapılandırmak için uyarıda bulunmaya devam edecektir. Tüm bunları sağlayan kendi kanınız olduğu için ise diğer enjeksiyonlarda beklenen yan etkiler de beklenmez.

İyileşme Süresi Ne Kadardır?
Uygulamadan hemen sonra güneş koruyucu krem kullanmak ve hijyen koşullarına uymak şartıyla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

01/03/2019
Paylaş: