Estetik Dergisi

AMELİYATSIZ GENÇLEŞMEDE ETKİLİ YÖNTEMLER - DR. BÜLENT ULUER

AMELİYATSIZ GENÇLEŞMEDE ETKİLİ YÖNTEMLER - DR. BÜLENT ULUER
AMELİYATSIZ GENÇLEŞMENİN ETKİLİ YÖNTEMLERİ
İleri yaş, mevsimsel değişimler, hava kirliliği, kimyasallar ve yaşam koşullarından olumsuz etkilenen cilt, diğer organlardan daha hızlı yaşlanır. Ciltte yaşlanma etkilerine bağlı olarak kırışıklık ve sarkmalar ile birlikte lekeler de oluşur. Peki, cildimizi eski genç ve sağlıklı görünümüne kavuşturmak için uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemleri nelerdir?
Dr. Bülent Uluer Ameliyatsız gençleşmenin en etkili uygulamalarını sizler için yazdı…
ALTIN İĞNE
Cildin sağlıklı ve genç görünümü için kullanılan lazer uygulamalarında, özellikle son yıllarda “Altın İğne” olarak bilinen “fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları” ön plana çıkmaktadır. 
Cildin yüzeyine etki etmeden direkt olarak cilt altına ulaşılarak; cildin parlak, gergin ve sağlıklı olmasını sağlayan altın iğne uygulaması ile cilt üzerindeki birçok sorun da tedavi edilebilmektedir.
Altın İğne nasıl yapılır?
İşlem öncesi, uygulama alanı temizlenir ve anestezi etkisi olan krem uygulanır. Ucuna altın iğne aparatı takılan radyofrekans cihazı, cilde temas ettirilir. Ucunda çok sayıda mikro altın iğnecikler bulunan cihaz, cildi tarar. Altın iğneler ayarlanmış derinlikte cilde temas eder ve ani giriş çıkışlar yapar. Bu sayede cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cilt alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenir. Altın iğnelerin iletkenliği sayesinde cilt altına en yüksek enerji gönderilir. Eğer hasta mezoterapi kokteylleriyle daha fazla etkileşim almak istiyorsa, özel hazırlanmış, kişiye özel solüsyonlar bu evrede açılmış kanallara emdirilir. İşlem sonrasında ciltte, hafif, pembemsi bir kızarıklık oluşabilir. 1-2 saat içinde kendiliğinden geçer. Hasta uygulamanın ardından normal yaşamına dönebilir ve ertesi gün işine başlayabilir. Herhangi bir pullanma, soyulma ve kabuklanma olmaz, ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir, uzun süre süren bir etkiye sahiptir, yazın da uygulanabilir, tüm cilt tipi ve cilt rengine uygun bir tedavi şeklidir, sonuçların başarısı klinik testlerle kanıtlanmıştır.
GENÇLİK AŞISI (SERUMU) H100
Gençlik serumu cildimize nemini geri kazandıran, kırışıklıkları düzelten, cildi parlak ve canlı bir hale getiren, yüzümüzün ihtiyacı olan hyaluronik asit ve aminoasitleri içeren bir mezo vital tedavidir. Serum içeriklerine göz atacak olursak:
 Hyalüronikasit; Deride su tutarak dokuların tamir edilmesine ve elastikiyetin artmasına yardımcı olur. Derideki nemi artırır.
Piruvat; Pürivik asit hücre içi oksijenlenmesiyle hücre yenilenmesini sağlayan KREBS döngüsünü başlatan tek etken maddedir.
Mannitol; Bilinen en güçlü antioksidanlardandır.
Procollagen peptide; Kollajen büyüme faktörüdür. Kırışıklıkların açılmasına derinin doğal yolla doldurulmasına, sıkılaşmasına yardımcı olur.
Hexapeptide-8; Büyüme faktörüdür. Yüz mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.
Pentapeptide-18; Kas kasılmasını rahatlatarak kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.
DMAE (Dimetilaminoetanol); Deri altındaki kas dokusunu destekleyerek sıkılaşmaya ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur. Anti oksidan etkisi vardır.
Organic Silica; Kollajen ve elastik fibrillerin artışını sağlayarak deri tonusunun düzelmesine yardımcı olur.
Vitamin (B1-B6); Anti-oksidan etkilidirler. Yaşlanma sürecinin gecikmesine yardımcı olurlar
Çeşitli aminoasitler; Deride hücre yenilenmesini artırır.
Kliniğimizde bu içerikleri barındıran bir ürün olan H100 plus gençlik serumunu uygulamaktayız.  
H 100 gençlik serumu nedir? Nerelere uygulanmaktadır?
Yüz, boyun, gıdı, dekolte ve el üzerine uygulanmaktadır. Yoğun hyaluronik asit sayesinde bu ürün ciltte nem tutar, kırışıklıkları azaltır.  İhtiva ettiği mannitol sayesinde güçlü ödem çözücü etki yaratır ve hyaluronik asitin dokudaki kalıcılığını arttırır. H 100 gençlik serumundaki hyaluronik asit çapraz bağsızdır. Yani bulunduğu yerde hacim kazanmaz, çevre dokulara yayılarak genel bir etki yaratır. 2-3 haftada bir olmak üzere 3 seans uygulanabilir. Aşırı deforme olmuş ciltlerde 5 seansa çıkılabilir.
HIFU
Hifu cihazıyla yapılan uygulamada; geleneksel yüz lifting işlemleri, cerrahi operasyonlar, cerrahi kırışıklık giderme teknolojilerinden farklı olarak cildin yüzeyini yok sayarak kolajenin bulunduğu kas ve yapısal doku SMAS’ın içine yüksek enerji gönderilir. Deri tabakasını destekleyerek rejenaratif döngü başlatılır. Yeni kolejenin gelişmesi uyarılır ve cildin doğal iyileşme sürecindeki liftingin sonuçları bir kaç ay içinde görülebilir. SMAS tabakasının cilt yenileme prensibini tetikleyerek toning (cilt açma), sarkan deriyi germe, cildi kendi doğal süreci içinde kaldırma işlemlerini odaklı ultrason kullanarak gerçekleştiren cerrahi ve invazif olmayan bir sistemdir.
Hangi Problemler için Uygulanmakta dır?
- Göz çevresi ve alın bölgesi liftingi
- Göz çevresi ve alın bölgesi kırışıklık giderilmesi
- Gözenek sıkılaştırma ve akne tedavisi
- Boyun bölgesi kırışıklıkların giderilmesi
-Smoking line ve nazobiallere etki eder
- Cildin kaybolmuş elastikiyetinin geri getirilmesi
SOMON DNA

Somon DNA bir Mezoterapi yöntemidir. İçeriğin deri altına enjekte edilmesi ile cildin ihtiyaç duyduğu doğal proteinler ve vitaminler kazandırılmış olur. Cildin bütün katmanlarına etki etmektedir. Somon DNA; hyaluronik asit ve Somon DNA ‘dan oluşan 4 cc’lik aşı uygulaması ile cildin hızla nemini ve elastikiyetini artırarak cilde parlaklık kazandırır. İşlemler 4-5 seans olmak üzere 15 günde bir seans olarak uygulanır.

Somon Dna Nasıl Uygulanır?
Cilde uygulanan hyaluronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenerek, asıl tedavi için süreç hazırlanıyor. Bu süreç, genellikle 15 gün kadar sürüyor. Daha sonra da gençleştirme etkisini sağlayan aşamaya geçiliyor. Bu aşamada somon balığının sütünden üretilen serum deri altına uygulanıyor.
 
Somon DNA uygulaması sayesinde güneş ışınları ile sigara ve alkol gibi olumsuz faktörlerden dolayı oluşan protein eksiklikleri de tamamlanıyor. Bu uygulama sonunda ciltteki ölü deriler canlanarak gün geçtikçe ciltte gençleşmeler görülüyor.
 
19/10/2021
Paylaş: