Estetik Dergisi

ESTETİK TRENDLERİ

 ESTETİK TRENDLERİ

Güzellik ve estetik trendleri her sene yenileniyor. Kalıcı olmayan botox ve dolgu sayesinde ameliyatsız estetik uygulamalarla her geçen gün yeni bir estetik trendi yaratılıyor. Bu uygulamalar çerçevesinde 2020’de en popüler olan estetik trendlerinde yakın markajımıza takılanları değerlendirdik. 2021 yılında da trend olmaya devam edecek olan estetik uygulamaları sizler için derledik.
 

LAZER LIFTING

Cilt yapısının lazer ışınlarıyla taranması sonucu lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen üretimini artırmak esasına dayanan tedavi yöntemidir. Kolajen üretimi ile yeni bağ dokusu oluşumunu sağlayarak cilde sıkı, canlı ve parlak bir görünüm veriyor. Co2 fraksiyonel lazer ışınları cilt yapısının her katmanına etki edebilen bir yöntem. Ciltte mikro kanallar açarak, kolajen üretimini sağlıyor. Co2 fraksiyonel lazer tedavisinden sonra ciltte hafif kızarıklıklar oluşabiliyor. Sonrasında oluşan kabuklanma kısa bir sürede etkisini kaybedip, istenilen gergin görüntüye ulaşılabiliyor.

LATİN DUDAK

Adını Selena Gomez, Salma Hayek, Demi Lovato, Eva Mendes, Jennifer Lopez gibi Latin ünlü dudaklarının ortak özelliklerinden alan Latin Dudak uzun yıllar favori olacak gibi görünüyor. Tercih edilme nedeni, dolgunluğunun yanı sıra, Cupid’s Bow denilen üst dudak ortasındaki yayın belirgin, çıkık ve keskin olması. Dudak dolgusu ile elde edilen Latin dudaklar; gösterişli, kalın, dikkat çeken ve hatlı dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar için trendlerin başını çekmeye devam edecek.

DİNAMİK VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

Dünyada en sık uygulanan ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemi ‘’Coolsculpt’’ denilen soğuk lipoliz uygulamasıdır. Bir başlık ile konulan bölgede cildi muhafaza edip, koruyarak, sadece cilt altı yağlar soğutulur. Uygulama yapılan bölgedeki yağlarda kalıcı olarak yaklaşık yüzde 25-30 azalma hedeflenir. Özel tasarlanan başlıkları sayesinde kol, karın, sırt, bacak ve gıdı gibi birçok bölgeye uygulanabiliyor.

FACE LİFT

Yaşlanma veya zayıflamayla birlikte yüzümüzdeki yağ pedleri erimeye başlar. Geçen yıllar, verilen kilolar ve yer çekimi etkisiyle yüzümüz, yanaklarımız sarkar, cildimizin elastikiyeti kaybolur. Burada amaç, yüzün liftingini sağlamak yani yüzü yukarı doğru kaldırmaktır. Bunun için bir çok yöntem bulunmakla birlikte, en başta gelen işlemlerden yüzü aynı zamanda sıkılaştıran focus ultrason, iple yüz askı, sıvı ip uygulaması ve elmacıklara uygulanacak dolguları sayabiliriz.

BABY FACE

Thulium Bakım, cildin ihtiyaç duyduğu anti aging ürünlerin thulium lazer teknolojisiyle istenen cilt katmanına ulaşmasını sağlayan cilt bakımı ve yenileme yöntemidir. Thulium lazer ışınlarıyla cildin yüzeyinde mikro-kanallar açılır ve kişinin ihtiyacına göre seçilen serum ve vitaminler cilde uygulanır. Bu uygulama bebek gibi bir cilde sahip olmanızı sağlar.

EL VE BOYUN İÇİN ENJEKSİYON

Eller ve boyun, yaşı en fazla ele veren bölgeler. Yaşlanma belirtilerine savaş açan Volite yöntemi, deri kalitesini tek seansta uzun süreli geliştirmeyi hedefleyen bir nem enjeksiyon uygulamasıdır. Cilt yapısında çapraz bağlı hyalüronik asit içeren malzeme sayesinde, deri katmanı altında suyu hapsederken aynı zamanda cildin elastikiyetini artırıyor. Uygulama süresi dokuz aya kadar devam eden bu yöntem ile özellikle kuru ve yıpranmış ciltler yenileniyor.

GÖZ ALTI DOLGUSU

Metropol insanının ortak şikayeti yoğun ve uzun çalışma saatleri, düzensiz uyku veya total uykusuzluk. Tüm bunlar da beraberinde yorgun, çökük, ve sağlıksız görünen göz altlarını getiriyor. Göz altına yapılan dolgular bu görüntüye elveda dedirtecek kadar etkili ve pratik bir yöntem.

SATEN DOLGU

Saten dolgu diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak hacim ve şekillendirme amacıyla değil, gençlik aşıları ile aynı amaçla uygulanan yumuşak dolgulardır. Yaş alma ile beraber cildimizin hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Doğal olarak cildimizde ince çizgiler oluşur, elastikiyet kaybı yaşanmaya başlar, cilt mat ve sarkık bir görünüm alır. Saten dolgu uygulamaları ile cilt yapısına kaybettiği nem geri kazandırılır. Sonucunda ince çizgilerde azalma, ciltte nem artışı, parlaklık ve canlılık görülür.

JAWLİNE DOLGU

Çenenin uç kısmından, kulak hizasına kadar uzanan iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen dolgu uygulama yöntemidir. Çenenin köşesinden, çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi ile yapılır. Çene hattına ve çene uçlarına yapılacak olan dolgu uygulaması, yüz bölgesinin daha çekici, keskin ve net görünmesini sağlamaktadır. Erkeklerin de kadınların da severek yaptırdığı popüler uygulamalardan bir tanesi olan jawline dolgu, çene maskülanizasyonu şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

BİŞEKTOMİ

Bişektomi; diğer adıyla Hollywood Yanağı işlemi; yanak yağı aldırma, bukkal yağ dokusunun estetik cerrahi ile uzaklaştırılması sonucunda yanak ve çevresine şekil verme işlemidir. Özellikle Hollywood yıldızlarında gördüğümüz için bu işlem Hollywood yanağı olarak bilinmekte. Ünlülerin de tercih ettiği bu uygulama en popüler estetik trendleri arasında yer alıyor.

01/10/2020
Paylaş: