Estetik Dergisi

KENDİMİ BİLDİM BİLELİ DOKTOR OLMAK İSTEDİM - Dr. Saliha SÖNMEZATEŞ

KENDİMİ BİLDİM BİLELİ DOKTOR OLMAK İSTEDİM - Dr. Saliha SÖNMEZATEŞ

Dr. SALİHA SÖNMEZATEŞ’in kliniğine misafir olduk ve Medikal Estetik konularında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. O da işini aşkla yapan doktorlarımızdan...

Bize kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

Kendimi bildim bileli doktor olmak isteyen ve 1994 yılından beri, çocukluğumdaki istek ve tutkuyla çalışan bir hekimim. 2003 yılından itibaren medikal estetik hekimi olarak çalışmaktayım. Hekimliğe olan tutkumdan etkilenen, tıp fakültesinde okuyan bir oğlum var.

Kliniğiniz ne zaman ve hangi mottoyla kuruldu?

Kliniğimi kurarken ve tüm hekimlik hayatım boyunca insan vücundaki harmoniye saygı duymayı hedefledim. Küçük kusurların sorunlara dönmesini önlerken, doğallıktan ve kendimizden uzaklaşmamak prensibi ile çalışıyorum. Hastalarıma güzellik koçu gibi yaklaşıyor, gereksiz uygulamalardan kaçınıyorum.

Günümüz dünyasında çok fazla uygulama var ve bizler hepsine özeniyor, sahip olmak istiyoruz. Oysa ki pek azına ihityacımız var. Bu noktada ben devreye giriyorum ve ihtiyaçları doğru belirleyerek olması gerektiği kadar küçük dokunuşlarla hem yaşlanma sürecine olumlu katkıda bulunuyor, hem de kişinin aynada görmek isteyeceği estetik sonuçlara ulaşmış oluyoruz.

Kliniğinizde yapılan işlemler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Kliniğimizde yüz ve vucüt estetiği ile ilgili trend uygulamalar ve medikal estetiğin temel taşı olan hiç eskimeyecek klasik uygulamalar mevcuttur. Cilt temizliğinden başlayarak yüzün yapılandırılmasına dayanan tüm uygulamalar yapılmaktadır: Boyun gençleştirmesi, Antiaging uygulamalar (dolgu, botoks), Saç ve saçlı deri sağlığı, Bölgesel yağ fazlalıkları, Selülit terapileri, Tüm cihazlı uygulamalar kliniğimizdeki uygulamalardan bazılarıdır.

Şu anda estetik trendleri neler? İnsanlar en çok hangi uygulamayı talep ediyor?

Şu anda en çok istenilen uygulamaların başında yüzü daha ince ve kemikli gösteren uygulamalar var, V yüz hattı, jawline, hollywood yüz gibi isimler ile talep görmekte. Elbette botoks tahtını hiç bırakmayan bir uygulama.

En çok hangi işlemi yapmayı seviyorsunuz ve neden?

Ben de tabii ki oldukça belirgin bir ifade sağlayan Hollywood yüz uygulamasını çok severek yapıyorum. Ancak botoks da cilt yaşlanmasına karşı bir aşı gibi çalıştığı için favorilerim arasında.

Ayrıca mezoterapi uygulamaları hem bugün sağladığı faydalar hem de geleceğe yatırım anlamındaki katkıları ile vazgeçilmezlerim arasındadır.

İğneli işlemlerden bahsederken HIFU uygulamasına haksızlık yapmış gibi hissettim. Tek seansta yüzümüzde ve vücudun belli bölgelerinde yaratabildiğimiz harika sonuçlar ile HIFU da yapmaktan çok keyif aldığım bir uygulamadır.

Aslında kliniğimde gerek cihaz gerekse elle yaptığım tüm uygulamaları titizlikle seçerek uyguladığım için hepsini aşkla yapıyorum.

"Aynada görmek istediğimiz kişi olabilmek büyük bir keyif"

İnsanların sizi tercih etmelerindeki size göre en önemli faktör nedir?

Bence tercih edilme sebebim hastalarımın benim dürüstlüğüme duydukları güven. Bu sayede yaptığım uygulamalar sonucunda doğal bir yüze kavuşacaklarını biliyorlar.

Çok fazla estetik mağduru insan görüyoruz. Bu konuda hasta adaylarına mesajınız ne olur?

Estetikte en büyük tehlike doktor olmayan kişilerin yaptığı işlemler. Merdiven altı tabir ettiğimiz bu uygulamalar sadece güzelliğimizi değil aynı zamanda sağlığımızı da tehdit etmektedir. Bu yüzden yüze ve vücuda yapılacak uygulamalar için mutlaka doktor ile çalışılmasını öneririm. Doktorunuzla anlaştığınızdan da emin olmalısınız, ne istediğinizi anlatabildiğiniz bir hekimle sorunsuz uygulamalar elde edebilirsiniz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Son olarak 25 yıllık bir hekim ve 17 yıllık medikal estetik süreci içinde geldiğimiz noktada yaşlanmayı durdurmak mümkün olmasa da kontrol etmek mümkün. İplerin elimizde olduğunu bilmek, aynada görmek istediğimiz kişi olabilmek büyük bir keyif.

01/12/2019
Paylaş: