Estetik Dergisi

MEDİKAL ESTETİKTE SON TEKNOLOJİ VE İŞLEMLER

MEDİKAL ESTETİKTE SON TEKNOLOJİ VE İŞLEMLER

Medikal Estetik Sektöründe teknoloji sürekli gelişiyor. Ameliyatsız uygulamalarda kısa sürede, hızlı ve acısız sonuçlar için, trendleri yakından takip etmek gerekiyor. Sizler için, Doctors Clinic Genel Koordinatörü Filiz Cohan’dan, Clinic bünyesinde bulunan, son teknolojik cihazlar ve işlemler hakkında güncel bilgiler aldık.

CİLT BAKIMI:

Cliniğimizde ilk adımı her zaman için medikal cilt bakımı olan Synergy ile atıyoruz. Synergy Cildin derinlemesine temizliğini sağlayan, çeşitli cilt problemlerine çözüm bulmayı hedefleyen kombine bakım cihazıdır. Bu işlemin öncelikli hedefi; Cildin derinlemesine temizlenmesi, akne skar izlerinin giderilmesi, leke rengini açma,kırışıklıkların giderilmesi ve cildin nem ve elastikiyetini arttırarak pürüssüz bir görünüm sağlamasıdır.

Devamında Q Switched Nd: Yağ Lazer (Carbon peeling) ile cilt yüzeyinde ki güneş,şarap ve yaşlılık lekelerini yok etmeyi hedefliyoruz. Ayn zamanda bu Q Switch teknoloji dövme silme işlemlerinde de çok etkili olmaktadır. Q Switch, tedavisi ile dövmenin tamamen silinmesi için 4-6 haftalık aralarla tekrarlayıcı seanslar gereklidir. Her seansta dövme pigmentlerinin sadece bir kısmı parçalanır ve ortaya çıkan küçük parçalar yavaş yavaş vücut tarafından ortadan kaldırılır. Her seansta giderek dövmenin rengi açılır. Seans sayısı ve tedavi aralıkları pek çok parametreye göre belirlenir, cildin renginden tedavi edilen bölgeye kadar pek çok özellik sonuçlara etki eder.

AMELİYATSIZ CİLT YENİLEME İŞLEMLERİ

Cliniğimizde son teknoloji cihazlar ve yöntemlerle gerçekleştirdiğimiz ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları ile artık estetik kaygılarınızdan kurtulmak için bıçak altına yatmanıza gerek yok !
Duet RF, hedef bölge odaklı ileri radyofrekans teknolojisine sahiptir. FRAKSİYONEL RF ve TERMAL RF sistemleri tek seansta ardarda kullanılabildiği gibi ayrı ayrı da kullanılabilir ve farklı uygulamalarda verimliliği en üst seviyeye çıkarır. Özel olarak tasarlanmış başlık ve uçlar sayesinde farklı klinik uygulamalar için hedeflenen sonuçlara ayarlanabilir güç, seviye kontrol, kullanım zamanı gibi parametreler ile kısa sürede ulaşılır. Duet RF kullanıcıları daha güvenli ve kesin sonuçlara ulaşabilirler.

Bu işlemin öncelikli hedefi: Derin kırışıklık/ Yara izi/Pore – gözenek/Tekstürleme/ Akne izleri/Pigmentasyon/ Sıkılaştırma/ Toparlama/ Cilt tonu düzeltme/ Kontörleme/Akne/Doğum çatlakları dır.

Deep RF: Anesteziye gerek olmaksızın cilt germe teknolojisi. Derinin SMAS tabakasına kadar inerek sizlere etkili sonuçlar sunan DEEP RF ile 3 farklı radyo frekans dalgası ile derin tabakadan üst tabakaya doğru kolajen bir yapı oluşmasını sağlar.

Bu işlemin öncelikli hedefi: Cilt germe ve gençleştirme/ yüz kaldırma ve şekillendirme/ Kırışık giderme/ Çene toparlama/ Kaş kaldırma/ Elastikiyet artırımı Toning ve cilt yenileme dir.

Ares-HIFU: Yüksek Yoğun Odaklı
Ultrasound.
Geleneksel yüz lifting işlemleri, cerrahi operasyonlar, cerrahi kırışıklık giderme teknolojilerinden farklı olarak cildin yüzeyini yok sayarak kolajenin bulunduğu kas, yapısal doku SMAS’ın içine yüksek enerjiyi gönderir. Deri tabakasını destekleyerek rejenaratif döngü başlatır. Yeni kolejenin gelişmesi uyarılır ve cildin doğal iyileşme sürecindeki liftingin sonuçları bir kaç ay içinde görülebilir.

SMAS tabakasının cilt yenileme prensibini tetikleyerek toning (cilt açma), sarkan deriyi germe cildi kendi doğal süreci içinde kaldırma işlemlerini odaklı ultrason kullanarak gerçekleştiren cerrahi ve invazif olmayan bir sistemdir.

Bu işlemin öncelikli hedefi: Göz çevresi ve alın bölgesi liftingi/Göz çevresi ve alın bölgesi kırışıklık giderilmesi/ Gözenek sıkılaştırma ve akne tedavisi/ Boyun bölgesi kırışıklıkları ve boyun bölgesi yaşlanmayı önler/Smoking line ve nazobiallere etki eder. Cildin kaybolmuş elastikiyetini geri getirir

Onix RF Sistemi: Hiperhidroz (aşırı terleme) ve osmidroz (kokulu ter) tedavilerini yaparken 0,3 mm ve 1,0 mm inceliğindeki mikro iğne seçenekleri ile tüm vücutta güvenli anti-aging uygulamalarının yapılabilmesine imkanı sağlar.

Onix, derinliği ayarlanabilir başlığı ile ciltte 6 mm’ye kadar mikro kanal açabildiği gibi atım süresi 7 saniye’ye kadar çıkabilen eşsiz bir cihazdır. Onix RF Sistemi’nin özel patentli “Pierrot Lifting” protokolü ile tek seansta sarkık yanak toparlamadaki etkisi kanıtlanmıştır.

ZAYIFLAMA

Cliniğimizde inatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle incelmek artık mümkün. Kusursuz bir siluete kavuşmak için sizde bu yöntemlerden faydalanabiliriniz.

Bu yöntemlerden;
CRYO Lipoliz: İlk seansta bile %23’e varan yağ azalması sağlıyor. Soğuk, güzelliğiniz için tekrar şekillendiriyor.

Bel, karın, kol, bacak, sırt ve basen bölgelerinde kullanılabiliyor. Talep edilen bölgelerde zayıflama, hatları yeniden şekillendirme ve selülit giderme işlemlerini yapıyor. Bu işlemleri yaparken yağları kristalleştiriyor, böylece yağların doğal yollar ile vücuttan atılmasını sağlıyor.

Lipostar: Obezite ve vücut şekillendirme uygulamalarında devrim yaratıyor. Cildin yeteri kadar derinine inerek gözle görünen ve kalıcı incelme sağlıyor. 3 ila 6 seansta kusursuz sonuçlar sunuyor. Lipostar, 1-2 teslalık manyetik enerjiyi birkaç saniye içinde cildin 10cm’den daha derinine gönderdiği akım enerjisiyle cilt dokusunda yer alan kasları ve kan hücrelerini harekete geçirir. Harekete geçen kan hücrelerde yağ yakımı başlar, yağ hücreleri parçalanır ve talep edilen noktalarda incelme sağlanır. Lipostar, sadece yağları değil selülitleri de yok etmektedir.

Lipostar incelmesi talep edilen her bölgede uygulanabilir. Yağlı bölgeler, karın,alt ve üst karın, yan kısımlar, bel tarafındaki yağlı ve sarkık bölgeler lipostar’ın.uzmanlık alanı içindedir.

Weight Sense: kilo ve yağlara veda etmenizi sağlıyor, vücudunuza istediğiniz şekli veriyor.
Weight Sense, karın,kalça, bacak ve baldır gibi selülitlerin yoğun olduğu bölgelerde yağların çözülerek parçalanması sağlar.

Ayrıca lymphatic sinirlerin yeteneğini ve kilolu insanların oksijen tüketimini artırır. Böylece kilo kaybetme sürecini hızlandırır. Weight Sense, cilde sürülen krem ve iyileştirici ürünlerin emilimini hızlandırır. Bu şekilde etkiyi artırır. Sonuç olarak iyileşme hızlanır, iltihaplar azalır ve uyku düzenini mükemmelleştirir.

- Kilo kaybı, incelme, göğüs geliştirme sağlayan fiziksel bir terapidir.
- 10 günlük bir uygulamanın ardından 1-3 kilo arasında kilo kaybı görünür.
- Düşük frekans ile kilo kaybı, orta frekans ile cilt parlatma ve kısa sürede 1-2cm bel incelmesi sağlar.
- Elektro terapi
- Lenf drenaj

01/01/2020
Paylaş: