Estetik Dergisi

SOĞUK LIPOLIZ (CRYO LIPOLIZ)

SOĞUK LIPOLIZ (CRYO LIPOLIZ)

Soğuk lipoliz (cryo lipoliz) Nedir?

Soğuk lipoliz (cryo lipoliz) Yağ dokusunu dondurarak parçalayan ve doğal yollarla vücuttan atılmasını sağlayan FDA onaylı etkinliği ispatlanmış etkili bir uygulamadır.

Soğuk Lipoliz (cryo lipoliz) Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz uygulanacak alana cihazın cilt ile temasını kesecek kişiye özel ped serilir. Bu pedler cildinizi korurken, cihazın yağ dokusunu daha etkin bir şekilde işleme tabi tutmasını sağlar. İkinci aşamada cihaz uygulama bölgesindeki yağ dokusunu vakumlayarak cihazın haznesine doğru çeker ve dondurma işlemine hazır hale getirir.

Üçüncü aşmada yağ dokusu dondurma ve parçalama işlemi başlamış olur. Tedavi bittiğinde yağ dokusu doğal yollarla vücuttan atılır ve uygulanan bölgede incelme sağlanır.

Seans Süresi Ne Kadardır?

Uygulama süresi ortalama 60-70 dk kadar sürer.

Ne Kadar Sıklıkla Seansa Girilebilir?

Tek seansda incelme sağlayan soğuk lipoliz uygulamadan 10 -15 gün sonra incelme belirtilerini gösterir ve ortalama 1,5 2 ay sonra parçalanan yağ dokusunun tamamen vücuttan atılması ile maksimum incelme sağlanır. Parçalanan yağ dokusunun vücuttan atıldığı ortalama 2 ay gibi bir süre sonunda aynı bölgeden seansa girebilir.

Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanabilir?

Bölgesel incelme ihtiyacı duyulan yağ dokusunun biriktiği hermen her bölgeye uygulanabilen Soğuk Lipoliz genellikle Karın ve çevresi, Basen bölgesi, Kollar ile bacaklarda da uygulanabilmektedir.

Cryo lipoliz; liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor. Institute for Medicine and Public Health tarafından 6300 kişiyle yapılmış bir ankete göre bilgisayar karşısında, otomobil kullanırken ve televizyon karşısında haftanın 56 saatini oturarak geçiriyoruz. Yani günde ortalama 8 saatimiz oturarak geçiyor. Çok uzun süre oturulduğunda bedenimiz metabolizmayı durdurmaya başlar. Bunun doğal sonucu olarak da bölgesel yağlanma kaçınılmaz oluyor... Tek suçlu tabiiki oturmak değil. Genetik faktörler, dengesiz beslenme, hormanal değişimler gibi başka nedenler de sayılabilir. Cryo lipoliz kimlere uygulanmaz;

Hamilelerde, Kriyoglobulinemi hastalalarında, Raynaud sendromu ve hastalarında

Cryo lipoliz uygulama yapılan bölgeler:

Soğuk lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;

Karın, Gıdı, Kalça, Bel, Bacak, Sırt, Kollarda uygulanmaktadır.

Cryo lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

Cryo lipoliz; liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor.

01/01/2020
Paylaş: