Estetik Dergisi

YILIN EN BAŞARILI 100 TÜRK KADINI ÖDÜLÜYLE GÜZELLİĞE ATILAN İMZA - TUĞÇE KUTULU Miaslim Güzellik Kurucusu

	YILIN EN BAŞARILI 100 TÜRK KADINI ÖDÜLÜYLE  GÜZELLİĞE ATILAN İMZA  - TUĞÇE KUTULU Miaslim Güzellik Kurucusu
YILIN EN BAŞARILI 100 TÜRK KADINI ÖDÜLÜYLE  GÜZELLİĞE ATILAN İMZA  

TUĞÇE KUTULU
Miaslim Güzellik Kurucusu


Miaslim Güzellik Markasının Kurucusu Tuğçe Kutulu ile bir araya geldik ve güzelliğe dair en trend uygulamalar hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
 
Öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
 
Hacettepe İşletme Fakültesi mezunuyum. Ardından Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümünde yüksek lisansımı onur derecesiyle bitirdim. Hali hazırda güzel sanatlar bölümünde yaptığım doktoramın tez aşamasındayım.
Tabii bütün bunların yanında, hobim olan estetik ve güzellik alanında da ustalık, kalfalık ve usta öğreticilik sertifikalarımı tamamlayarak işim için gerekli tüm bilgi ve donanımları da sağladım. Bir yıldır da MiaSlim zayıflama ve güzellik merkezinin ve MiaFit Cold Press Meyve ve Sebze Suları  markasının sahibiyim.

Miaslim markası ne zaman ve hangi hedeflerle kuruldu?
 
 MiaSlim 2022’nin haziran ayında kuruldu. Sektörde butik, kişiye özel analiz yaparak zayıflama programı çıkaran, birebir danışan takibi yapan merkez sayısı yok denecek kadar az. Bizde bu açığı kapatmak ve güzellik sektöründe butik hizmet vermek amacıyla yola çıktık.
 
İğnesiz Mezoterapi uygulamanız dikkatimizi çekti. Sektörde çok yaygın bir uygulama değil. Diğerlerinden farkı ve etkisinden bahsedebilir misiniz?
 
İğnesiz Mezoterapi tekniğimiz, çok ilgi gören ve sonuçlarından çok memnun kaldığımız işlemlerimizden. Cildin ihtiyacı olan flakonları; cildin 1,5 mm. veya 2 mm. altına mikro kanallar açarak 5 başlıklı özel Mezoterapi kalemiyle  lipozom teknolojisi kullanılarak, daha önce var olmayan bir sistemle vererek tedavi etme işlemidir. Diğer Mezoterapi işlemlerine göre acısız olması, günlük hayata daha kolay dönülmesi ve etkisini daha çabuk göstermesi yönüyle tercih edilebilir.
 
Zayıflama uygulamalarınızdan Fast Slim hakkında bilgi alabilir miyiz?

Fast slim, hepimizin kilolu ya da zayıf fark etmeksizin sorunumuz olan inatçı  bölgesel yağlanmalarda, çok severek kullandığımız ve sonuçlarından çok mutlu olduğumuz bir uygulama.
Eskiden de bilinen kavitasyon cihazının en son teknolojik sistemlerle geliştirilmiş şeklidir. Ultrason ses dalgalarıyla, yağların yapısını bozarak vücudun bu yağları tanımaması ve tanımadığı bu yağ moleküllerini atmaya çalışması üzerine kurulmuş bir sistemdir. Yağ kütlelerini üzüm salkımlarına benzetebiliriz. Ses dalgalarıyla birbirinden ayrılan bu üzüm tanelerini vücut yabancı bir cisim gibi algılar ve atmaya çalışır. Biz bol su içerek, lenf drenaj cihazına girip, kan dolaşımını hızlandırarak vücuttan atılmasına destek oluyoruz.
 
Selülit ve çatlaklar için nasıl bir tedavi uygulamaktasınız?
 
Selülit için en büyük destekçimiz G5 cihazımız. Kan dolaşımını hızlandırarak, seri ve etkili masaj manipülasyonlarıyla ciltte sıkılaşma, incelme, cilt kalitesinde artış sağlayarak selülitlerin görünümünde azalma sağlar. Biz gerekli desteklerle bol su içerek, egzersizi hayatımıza sokarak bunun kalıcı olmasını sağlıyoruz. Bir diğer uygulamamız, selülitler için Ozon Sauna. Ozon Sauna, cildin 2-5 mm. altına ozon vererek, 20 dk.’da 800 kalori yakmamızı ve bunu yaparken de cildin pürüzsüz, sıkı ve selülitsiz bir görünüm almasını sağlar.
 
Çatlaklar için ise radyofrekans uygulamız mevcut. Radyofrekans, sorunlu bölgeye uygulandığında yaşadığı ısıyla birlikte cildin kollajen üretimini arttırarak, pürüzsüz ve sıkı bir görünüm almasına yardımcı olur.
 
Leke Tedavilerinde uyguladığınız yöntemler nelerdir?
 
Çoğumuzun şikayetçi olduğu lekeler; mücadelesi zor olan ve estetik dünyasını zorlayan problemlerin başında geliyor. Biz leke tedavileri için özel terapi bakımları ve iğnesiz mezoterapi uyguluyoruz. Terapi bakımlarımızda cildi derinlemesine temizleyip, gözenekleri açtıktan sonra lekeye yönelik özel  serum, maske ve en sonunda kullandığımız led terapiyle ilk seansta bile lekelerin tonunda açılmalar sağlayabiliyoruz.
 
Lazer Epilasyon işlemleri için bünyenizde hangi cihazı neden tercih ettiniz?
 
Lazer epilasyon için merkezimizde diod buz lazer cihazı kullanıyoruz. Sağlık bakanlığı ve FDA onaylı olan cihazımızı tercih etme sebeplerimiz yaz-kış kullanabiliyor olmamız. Bronz tende de güvenle kullanabiliyoruz. Bunun yanında son derece acısız ve konforlu geçen seansların sonunda danışanlarımız merkezimizden çok mutlu ayrılıyorlar. 8 seans sonunda istenmeyen tüylerde yüzde 90 oranında azalma görüyoruz.
 
Uygulamalarınızdan Kalıcı Makyajı kimler neden tercih etmelidir?

Kalıcı makyaj uygulamaları; kaş, dudak, kirpik dibine cilt için hazırlanmış özel pigmentlerin ince iğnelerle cildin alt katmanına uygulanmasıyla yapılır. Gündelik koşturmacamızda hepimiz kendimiz için en pratik olanı seçmeye çalışıyoruz. Çünkü en değerli şeyin zamanımız olduğunu biliyoruz. Kalıcı makyaj uygulamaları da bizi 
her sabah  eyeliner sürüp, kaşlarımızı boyayıp, sürekli çıkan rujları yenileme derdinden kurtararak zamanımızın bize kalmasını sağlıyor. Sürekli bakımlı ve makyajlı görünüm de cabası. Yoğun iş hayatı olanlar, zamanı kısıtlı olanlar ya da sürekli bakımlı görünmek isteyenler bu konforu tercih edebilirler.
 
Türk İş Kadınları Derneği'nin “Yılın En Başarılı 100 Türk Kadını Ödülü”nü aldınız. Bu başarı size neler hissettiriyor?

Yılın en başarılı 100 Türk Kadını Ödülü’nü Türk İş Kadınları derneğinden almak çok gurur verici gerçekten. MiaSlim açılalı henüz 1 yıl oldu ama 500 müşteri kapasitesine müşteri memnuniyetiyle ulaşmak ve marka adımızı duyurmak gerçekten çok güzel bir başarı. Bunun fark edilmesi, ödüllendirilmesi de ayrı bir mutluluk oldu benim ve ekibim için.
 
Detoks Markanız Miafit'in özellikleri nelerdir? Kimlere tavsiye edersiniz?

Bir zayıflama merkezi olarak biz ne kadar elimizden geleni yapsak da, cihazlarımız ne kadar FDA onaylı, son teknolojiye sahip olsalar da,  danışanlarımızın da yapması gerekenler var. Bol su içmek, egzersiz yapmak, süreçte dikkatli beslenmek gibi. Sürekli bana ne yiyelim ne içelimTuğçe Hanım? Gibi soruların gelmesi MiaFit’in doğmasını sağladı. Çünkü  gördük ki özellikle çalışan danışanlarımız uygun, sağlıklı, katkısız gıdalara ulaşmakta, detoks yapmakta çok zorlanıyorlardı. Biz de bu açığı görüp, talebe karşılık verdik.
2-3-4 günlük yağ yakma ve detoks paketlerimiz var. Kısa zamanda ödem atmak isteyenlere, özel bir gece öncesi şişkinlik problemi yaşayanlara ya da kalıcı olarak yağ yakmak isteyenlere önerebiliriz. Tamamen katkısız, şekersiz, özenle seçilmiş, kişiye özel hazırlanmış sularımızla ödem atıp, kilo verip aynı zamanda temizlenmiş pırıl pırıl bir cilde sahip oluyorsunuz.
 
Güzellik Sektöründe sizi başarıya taşıyan formülleri sektöre girmek isteyenlerle paylaşmak adına öğrenebilir miyiz?

Öncelikle eğitim en önemlisi. Gerekli öğretim süreci sonunda yapılan sınavlara girmek, sertifika ve diplomaları almak en önemlisi. Bunun yanında güler yüzlü, donanımlı personel olmazsa olmazımız. Kişiye özel hizmet de başarının anahtarı.
 
24/06/2023
Paylaş: