Estetik Dergisi

ESTETİĞE YÖN VEREN KADINLAR - OP. DR. MÜGE SEVİNDİK, AYŞE YILDIZ AYŞESTETİK KURUCUSU

ESTETİĞE YÖN VEREN KADINLAR - OP. DR. MÜGE SEVİNDİK, AYŞE YILDIZ AYŞESTETİK KURUCUSU


ESTETİĞE YÖN VEREN KADINLAR
AYŞESTETİK KURUCUSU AYŞE YILDIZ
OP. DR. MÜGE SEVİNDİK
Merhaba. Kısaca sizi tanıyabilir miyiz? Güzellik sektörüne ne zaman ve nasıl başladınız?
Selamlar.  Ayşestetik; Ayşe aslında bir hemşire. 20 yıl önce estetik koçluğu yapmaya başladım. En büyük şansım Seda Sayan ile tanışmak oldu. Herkese dokunduğu gibi güzel kalbiyle bana da dokundu ve Ayşestetik doğmuş oldu. Seda Sayan tabii ki güvenilir bir isim olduğu için, insanlar estetik konusunda bana danıştı ve ben de yüzünü kara çıkarmadım.
Ayşestetik hangi amaç ve mottoyla kuruldu?
İnsanları güzelleştirmek, doğru bilgi, doğru hekim ve en önemlisi insanların duygularını çalmadan ihtiyacı olan hizmeti verebilmek.
Sektörde merak edilen ve güven duyulan bir kadınsınız. Bunun sırrı nedir?
Kesinlikle samimiyet.
Sizce diğer güzellik merkezlerinden sizi ayıran özelliğiniz, farkınız nedir?
Beni ayıran özellik; ben birincil öncelik para olarak değil, hepsi ile tek tek arkadaş ve dost gibi ilgileniyorum. Bana güvenenler evime gelirler ve misafiri iyi ağırlamayı bilirim.
Ayşestetik ve güzellik merkezinde hangi uygulamalar yapılmakta?
Bizde ipek kirpik, cilt bakımı, kaş ve estetik görünümle ilgili tüm branşlar mevcut.
Ayşestetik ve Dr. Müge Sevindik birlikteliği ne zaman ve nasıl başladı?
Aslında tüm röportajlarda aksini savunurdum. Hastalardan gelen kadın doktor talebi Müge Hanımla yollarımızı birleştirdi. İyi ki de birleştik. Kadın dikişi daha iyi atıyormuş, bu doğruymuş 🙂 Daha ayrıntıcı, daha titiz, Müge çok iyi bir hekim. 
Ayşestetik ve Dr. Müge Sevindik'le birlikte estetiğe kadın gözüyle bakışınız nasıl bir etki yaratıyor?
Öncelikle kadınlar kendilerini daha rahat hissediyor çünkü kadın doktor estetikte önemli. Müge ile birlikte  90-60-90 ideal kadın ölçülerini iyi bildiğimiz için doğru yönlendirme yapıyoruz. Her hastayı kabul etmiyoruz. Doğru hasta her zaman mutlu olur. Örneğin; karın sarkmış ama bacaklar da sarkık. Burada benim önerim sadece karın  estetiği değil, ikisi birden, kombine olmalı diğer türlü bir anlamı yok. Çünkü estetikte attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmeli.
Size göre insanlar hangi nedenle, hangi işlem için özellikle sizi tercih etmeli?
Bence insanlar bizi doğru estetik için tercih etmeli. Yeni nesil estetik bir yalan ve insanlar hep birbirine benzedi. 
Doğal estetik her zaman önemli. Mesela yeni çıkan bişektomi ya da göz estetikleri yapmacık görünüyor ve ben bunları geri dönüşümü olmayan genç kızlara yapılmış kötülük olarak yorumluyorum.
Estetik uygulamalarda şu an en çok hangi işlem ilgi görüyor?
Şu an en çok meme protezi ve jinekolojik estetik moda. 
Bundan sonraki hedefleriniz neler?
Kesinlikle bir Ayşestetik hastanesi olmalı. Evlilik hedefim yok. Ben işime aşığım.
Bu sektörde kariyer hedefleyenlere önerileriniz ne olur?
Bu sektör kolay değil. Yüzleri ve ömür boyu taşıyacakları bedenleriyle insan varlığı ve hayatı söz konusu. Artık herkes estetikçi. Lütfen artık bu işi gerçekten bilenler, profesyoneller yapsın. Parası olan estetik dükkanı açıyor.  Reklam yapıyor, insanlar da güvenip gidiyor ve yanlış işlem yaptırıyor. Gerçekten günah. Doğru öğrenip yapsınlar. 1 yılda estetisyen olamazsın.
Sizi başarıya götüren formül ne oldu?
Beni başarıya ulaştıran formül; geldiğim yeri unutmamak. Köy okulunda okudum. Başardım diye başladığım noktayı unutmadım. Bana bu yolda yardım edenlere hep saygı duydum, onları satmadım. Başarıya giden yol, geldiğin yeri bilmek ve nankör olmamak bence. Çünkü hayat çok kısa ve bizim en büyük mirasımız güven. 
23/03/2022
Paylaş: