Estetik Dergisi

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN...Op. Dr. Burak Yılmaz

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN...Op. Dr. Burak Yılmaz

Estetik operasyonlar çoğu zaman kişilerin kendilerinde memnun olmadığı fiziksel özelliklerini değiştirmek, daha genç görünmelerini sağlamak ve yaşam kalitelerini yükseltmek için yapılır. Elbette aynı zamanda doğallık amaçlanır.

Almanya’da aldığı uzmanlığını, akademik kariyeri ve tecrübesi ile do- ğallıkla bütünleştiren Op. Dr. Burak Türkyılmaz, hastalarına kişiye özel yaklaşım planı, psikolojik ve sosyal destek ile estetik cerrahi uygulamalar gerçekleştiriyor.

Op. Dr. Burak Yılmaz’dan operasyonlar ve uygulama şekilleri:

Yüz germe; yaşlanma ile birlikte yüzde meydana gelen deformasyonu ve sarkmaları gidermek amacıyla yapılan estetik ameliyattır. Yaşlanma ile birlikte, yüzde sarkmaların oluşması, çene kemikleri başta olmak üzere yüz kemiklerinin erimesi ve cildin yüz kemiklerine bol gelmesidir. Yüz germe ameliyatı, tüm yüzde, boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde uygulanır. Yüz ve göz estetiği sıklıkla birlikte kombine edilir.

Göz kapağı estetiği; göz altlarındaki torbalanma, üst ve alt kapaklardaki cilt fazlalıkları ve sarkma, göz etrafında belirginleşen kırışıklıklar için son derece memnun edici, zahmetsiz bir ameliyattır. Göz çevresinde bulunan fazla deri ve yağ dokuları çıkartılır, göz çevresi gerginleştirilerek daha estetik ve genç bir görünüm sağlanır. Göz kapağı estetiği ile kaz ayaklarının giderilmesi, düşen kaşların kaldırılması gibi işlemler birlikte kombine edilir.

Saç ekme operasyonu; özellikle erkeklerde saç dökülmesine karşı geliştirilmiş cerrahi müdahaledir. Hastanın saç miktarı ile doğru orantılı olmakla birlikte, saç ekim operasyonları lokal anestezi yöntemi uygulanarak ağrısız bir şekilde ortalama 4 ile 6 saat civarında sürmektedir.

Meme küçültme ameliyatı ile, memeler küçültülerek birbirleri ve vücut ile orantılı hale getirilir. Genellikle genetik bir problem olan memelerin büyük olması, hastaları psikolojik ve estetiksel olarak rahatsız etmektedir.

Meme büyütme ameliyatı, burun estetiği ameliyatından sonra en fazla uygulanan estetik ameliyat türüdür. Memeler büyültülerek vücutla uyumlu hale getirilir.

Meme dikleştirme ameliyatı, deforme olmuş memelerin silikon implantlar ile dolgunlaştırılıp dikleştirilmesidir. Memelerin sarkması genellikle yaşın ilerlemesi,hamilelik ve emzirme, kilo kaybı ile içinin boşalarak sönük bir hale gelmesidir.

Laser Liposuction uygulaması, duruma ve uygulanacağı bölgeye göre genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Laser liposuction vücutta kalça, diz, bel, karın ve basen bölgelerinde uygulanabilir. İşlem genellikle vücuda açılan 0.5 cm lik kesilerden gerçekleştirilir. Solüsyon verildikten sonra laserin yağ parçalama modu ile yağlar parçalanır. Özel kanüller aracılığıyla parçalanmış yağ hücreleri vakumlanarak vücut dışına alınır. Yağları emme işleminden sonra laserin sıkılaştırma modu ile girilip cilt altı dokusunun sıkılaştırılması sağlanır.

Yüz bir bütündür; orantılı ve üçgen yüz şekli gençliğin bir sembolüdür. Elmacık kemikleri ve çene hattının belirgin olması, kaş arası, alın, göz çevresi, ağız kenarları ve boyun bölgesinde kırışık ve çizgilerin minimumda olması botoks ve dolgu enjeksiyonu ile tamamen şekillendirilebilir. İnce çizgiler için botoks, derin çizgiler için ise dolgu enjeksiyonu teknikleri uygulanır.

Post Bariatrik Cerrahi; obezite tedavi sonrasında, aşırı kilo alıp vermenin ardından sarkma ve gevşemelerin cerrahi müdahalesi ‘’Post Bariatrik Cerrahi’’dir. Özgüven ve ruhsal sağlık açısından vücudun estetik bir görünüme sahip olması hemen hemen her birey için çok önemlidir. İdeal vücut oranlarının dışında olan kişiler sosyal yaşamlarında maalesef kendilerini saklama ihtiyacı duyuyorlar. Aşırı kilo ile mücadele eden hastalar fazla kilolarından kurtulduktan sonra deri sarkması gibi deformasyonlara maruz kalırlar. Post bariatrik cerrahi ile yapılan vücut şekillendirme operasyonları ile bu hastaların vücudu tekrar istenen forma sokulur. Obezite operasyonunun ardından vücut deformasyonlarının en çok görüldüğü bölgeler; göğüs, göbek bölgesi, kalça, bacak içi, kollar ve sırttır. Post bariatrik cerrahi ile yapılan vücut şekillendirme operasyonları bu hastaların vücudunu tekrar istenen forma sokulmasına yardımcı olur.

Son olarak güzellik sübjektif bir kavramdır. Kültürden kültüre farklılık gösterir. Önemli olan alım ve cazibedir. Yıllar geçtikçe yaşlanma gerçekleşse de cazibe kendini yitirmez. Kişi kendini hangi yaşta en güzel hissediyorsa, en güzel yaşı odur ve bana göre kendisine bakıldığında neşe, zevk ve sevgi uyandıran kişi güzeldir.

Güzelliğinize bizden tam destek...
Op. Dr. Burak Türkyılmaz

01/12/2019
Paylaş: