Estetik Dergisi

MEME ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER OP. DR. BARIŞ YİĞİT

MEME ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER  OP. DR. BARIŞ YİĞİT
 
 
MEME ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER
 
Op. Dr. Barış Yiğit
Plastik Cerrah
 
Meme Estetiği hakkında güncel bilgiler almak üzere Op. Dr. Barış Yiğit’in kliniğine misafir olduk ve konuyla ilgili merak edilenleri sizler için sorduk.
 
Kadınlarda Meme Neden Bu Kadar Önemlidir?
Bir kadının kendini bütün hissetmesi için memeler kendi vücudunda önemli bir rol oynar. Bunun ışığında meme hacmi de önemli bir konu haline geliyor.
Meme hacminin omuz genişliği, göğüs çevresi bel ve kalça ölçümlerinde vücutla orantılı olması çok önemlidir. Bu ölçümler ile meme hacminin olması gerekenden küçük veya büyük olduğu durumlarda vücut bütünlüğü eksik kalacaktır.
Bu nedenlerle plastik cerrahi işlemlerinde meme ameliyatları önem kazanmaktadır.
 
Meme Büyütme Ameliyatı Neden Bu Kadar Popüler?
"Meme büyütme," birçok kadının meme boyutunu artırmak istediği bir estetik prosedürdür. Meme büyütme cerrahisi olarak da bilinir ve kadınlar arasında popüler bir estetik operasyondur. Göğüsleri büyütmek, bazı kadınların özgüvenlerini artırmaya yönelik bir tekniktir. Kadının vücut imajını güçlendirmek ve kendine olan güvenini artırmak için etkili bir çözüm sunar.
Sadece estetik kaygı ile yapılmayan bu operasyon ile meme asimetrisi, meme kaybı sonucu gibi durumlarda uygulanan doğru prosedür sonucunda hastayı tatmin edecek sonuçlar aldığımızı söyleyebilirim.
 
Herkese Meme Büyütme Ameliyatı Yapılabilir mi?
Bu soruya öncelikli cevabım kesinlikle hayır olacaktırJ. Herkes meme büyütme ameliyatı yaptıramaz. Meme büyütme ameliyatı, belli koşulları ve kriterleri karşılayan adaylar için uygun olabilir. Bu kriterler, hastanın genel sağlık durumu, yaş, meme dokusu, beklentileri ve ameliyatın riskleri gibi faktörlere dayanır. Uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için bir plastik cerrahın muayenesi ve değerlendirmesi gereklidir.
Göğüslerinizin küçük veya asimetrik olduğunu düşünüyorsanız meme büyütme ameliyatı olabilirsiniz. Ya da bebeğiniz olduysa veya çok kilo verdiyseniz, sütyen bedeninizi buna göre ayarlayabilirsiniz. Veyahut başka bir hastalık için meme ameliyatı sonrası deforme olmuş memelerinizi eşitleyebilirsiniz. Silikon implantlar bugün her iki memenin hacmini eşitlemek veya arttırmak için en geçerli yöntemlerdir.
 
Meme Büyütme ve Askılama Ameliyatı Nedir?  En Uygun Adaylar Kimlerdir?
Meme büyütme ve meme askılama, iki farklı meme estetiği işlemidir ve bazen aynı anda veya ayrı ayrı gerçekleştirilebilir. Meme büyütme ile kombine edilen meme dikleştirme, kadınların daha dolgun, daha yuvarlak ve daha genç görünen göğüslere ulaşmasına yardımcı olan bir işlemdir. Meme dikleştirme ile yeterli dolgunluk ve büyüklük sağlanamıyorsa tek çözüm memeye implant yerleştirilmesi olacaktır.
Hastanın, çeşitlli nedenler ile göğüslerinin şeklinde sarkma meydana geldiyse, yapısal bakımdan sarkık ya da boyut olarak büyük memelere sahip ise meme askılama ve meme büyütme kombinasyonu ile çok daha tatmin edici bir sonuç elde ettiğimizi söyleyebilirim.
"Sormak istediğiniz herhangi bir soru için bizimle  e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz."
info@barisyigit.com.tr
 
16/09/2023
Paylaş: