Estetik Dergisi

GÜZELLİĞİ DOĞALLIKLA HİSSEDİN- Ecz. ABDÜLKADİR ÇETİNKAYA DENSA ESSENTİAL AROMATERAPİ KURUCU ORTAĞI

GÜZELLİĞİ DOĞALLIKLA HİSSEDİN- Ecz. ABDÜLKADİR ÇETİNKAYA DENSA ESSENTİAL AROMATERAPİ KURUCU ORTAĞI
GÜZELLİĞİ DOĞALLIKLA HİSSEDİN...

Ecz. ABDÜLKADİR ÇETİNKAYA
DENSA ESSENTİAL AROMATERAPİ KURUCU ORTAĞI 
 
 
“ Yaşamın var oluşundan itibaren insanlar, estetik ve güzellik sahibi olma ihtiyacı hissetmişlerdir. İnsanlık tarihi boyunca da bu ihtiyacı karşılamak için çeşitli ürünler üretilmiş ve kullanılmıştır. ”
 
Günümüze geldiğimizde güzellik ve estetik için tekrardan doğal, sürdürülebilir ve kaliteli ürünlere tercih arttı. Özellikle dünyaca geçirdiğimiz son süreçlerde doğanın ve doğal olanın kıymeti, önemi ve yapıcı etkinliği fark edildi. Nihayetinde ise doğal kaynak ve temiz süreçlerle üretilen ürünler hayatımızın her alanında tercihimizde ve kullanımımızda kendine yer edindi.
 
Aromaterapi ürünleri de aynı şekilde, güzelliğe kavuşmak için tercih ettiğimiz ürünler içerisindeki yerini birinci sırada aldı. Güzellik açısından sahip olduğumuz potansiyeli gerçekleştirmede; doğallıkla gelen estetiği oluşturmada bu ürünlerden artık ciddi manada faydalanıyoruz ve etkisini de gördüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
Cildin yapısal dengesini koruyarak, onararak ve yenileyerek cildimize bakmak olmazsa olmaz hedeflerimizden artık. Bu hedef aynı zamanda eczacılık mesleğinin de yapı taşlarından birisini oluşturuyor. Cilt bakımındaki bu hedefi gerçekleştirmede cildimizin en sevdiği sabit yağlar; yaşamımıza canlılık katan uçucu yağlar ve bitkilerin zarif özleri hidrosoller en çok fayda gördüğümüz ürünler konumunda. Elbette ki bu ürünlerin sürdürülebilir, verimli ve en önemlisi yeşil - çevreci olması bu alana olan talepteki artışın en önemli sebepleri.
 
Talepteki bu artışın yan etkisi olarak kullanıcılara çok fazla ürün sunuldu ama ne yazık ki bu ürünlerin temiz, kaliteli ve saf olmasına dikkat edilmedi. Kullanıcıların bu kriterlere uygun, ürüne ve doğru sunuma olan ihtiyacını fark ettik. Doğal güzellik için bu kadar büyük kıymete sahip olan aromaterapi ürünlerinin üretimine; sadelik, temizlik ve doğallık hassasiyetlerini ve en önemlisi ulaşılabilir olmasını hedefleyerek başladık. Büyük bir özveriyle ve eczacılık biliminin gösterdiği yolla markamızı kurduk.
 
Artık yaygınlaşmış olan daha uygun fiyata daha fazla ürün elde etme anlayışını asla uygulamadık. Üretimimizde hiçbir seyreltmeye, kimyasal ve ısıl işleme yer vermedik. Etken madde analizlerimizin pure grade - saflık ölçütlerinin referans değerlerde olması üretim hassasiyetlerimizin birinci sırasında.
 
Bugün geldiğimiz noktada kullandığı üründen ciddi manada memnun, etki gören sürekli kullanıcı kesimine ulaştık. Yaşamında doğallığa, sadeliğe ve kaliteye önem veren kişilere hitap ediyoruz. Üniversitelerin klinik olarak araştırmalarını yaptığı bitki türlerine öncelik vermek ve bunları sunmak yaptığımız işin en değerli kısmını oluşturuyor. Örneğin bağ doku onarıcı - antiaging özellikleriyle öne çıkan avokado ve incir çekirdeği yağlarının düzenli kullanılmasıyla kullanıcılar başarılı sonuçlar elde ediyorlar. Bu yağları lavanta, adaçayı, çay ağacı gibi uçucu yağlarla zenginleştirerek kullanmak ürünlerden aldığımız verimi oldukça artırıyor. Cilt lekesi ve sivilce gibi sorunlar için mersin bitkisinden elde edilen hidrosolün ve kekik suyunun kullanımına da uzmanlar ayrıca önem veriyorlar. Cildin sahip olduğu soruna doğru ürünü doğru şekilde doğru zamanlamayla uygulamak gerekiyor. Uzmanların kullanım ve tercihteki önerileri de bu noktada öne çıkıyor. Markamızla bu keşfedilmişliğe ve tercihe sahip olmak bizler için büyük bir kıymet.
 
Aromaterapi gibi kapsamlı bir alana girdiğimiz zaman karşımıza gerçekten sınırı olmayan, araştırdıkça yeniliklerin keşfedildiği bir alan çıkıyor. Yeter ki bu alanda kullandığımız ürünlerin kalitesinden, saf ve temiz olmasından emin olalım. Kullanıcılarına bu hassasiyetlerin güvenini veren markaları tercih edelim ve cildimize bu iyiliği süreklilikle yapalım. Aromaterapiyle doğanın özüne, cildimizin güzelliğine dokunalım.
 
Ecz. Abdulkadir Çetinkaya
Densa Essential Aromaterapi - Kurucu Ortağı
www.densaessential.com
info@densaessential.com
 
20/12/2022
Paylaş: