Estetik Dergisi

LAZERLE DİŞ BEYAZLATMA VE YENİ BİR GÜLÜŞ TASARIMI - DR. SONAY GÖKHAN ÖZTAN

LAZERLE DİŞ BEYAZLATMA VE YENİ BİR GÜLÜŞ TASARIMI - DR. SONAY GÖKHAN ÖZTAN
LAZERLE DİŞ BEYAZLATMA VE YENİ BİR GÜLÜŞ TASARIMI 

DR. SONAY GÖKHAN ÖZTAN
SG Dental Klinik Kurucusu
 
 
Özellikle ünlülere yaptığı gülüş estetikleriyle ön plana çıkan Diş Hekimi Dr. Sonay Gökhan ile Nişantaşı’ndaki kliniğinde bir araya geldik ve başarıları üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

-Öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

1973 Erzincan Kemaliye doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1995’de mezun oldum. Daha sonra Estetik Diş Hekimliği ve Çene Cerrahisi ile ilgili yurtiçi ve yurt dışında pek çok kurs ve eğitim programına katıldım. Şu anda da kurucusu olduğum Sg Dental Klinik’de Güngören ve Nişantaşı’nda ağız ve diş sağlığı alanında uzman ekibimizle birlikte hizmet vermekteyiz.
 
-Kliniğinizde hangi işlemler uygulanmaktadır?İmplant, Bonding, Zirkonyum, Lamine Porselen, Diş Teli, Protez, Dolgu, Kanal Tedavisi, Diş Sıkma Tedavisi, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı. Ağız ve diş sağlığıyla ilgili her işlem kliniğimizde uygulanmakta.
 
-Diş estetiği uzun bir eğitim süreci ve uzmanlık gerektiriyor. Gülüş Tasarımı konusunda özellikle ünlüler tarafından tercih edilen bir hekimsiniz. Gülüş Tasarımı nedir? 

Yüzünüzün hangi gülümsemeye yakıştığına karar vermek bir süreçtir. Buna Gülüş Tasarımı denir. Gülüş tasarımı; diğer adıyla gülüş estetiği bir yöntemin adı değildir. Bonding, implant, zirkonyum, köprü veya diş kaplama gibi yöntemler kullanılarak hastanın gülüşünün hayal edilen, istenilen görüntüye kavuşturulması işlemidir. Yapılacak işlemler uzman diş hekimleri tarafından belirlenir, iyi bir diş kliniğinde işlem yapılmazsa kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. Gülüş tasarımı kliniği seçerken çok titiz davranmak gerekmektedir.
 
-Gülüş Tasarımının önemli bir unsuru olan lazerle diş beyazlatma yöntemi hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?
 
Dişlerde lekelenme sıklıkla görülen bir sorun. Fakat günümüzde çeşitli beyazlatma yöntemleri ile diş lekelenmelerinin üstesinden gelmek mümkün. Dişlerde temiz ve beyaz bir görünümü lazerle diş beyazlatma yöntemiyle elde edebilirsiniz. Her insan bakımlı ve güzel bir görünmek ister. Daha bakımlı saçlar ve cilt isteyebileceği gibi, bakımlı, parlak ve bembeyaz dişlere sahip olmayı istemek de gayet doğal. Dişlerin bakımlı ve güzel olması karşı tarafta yaratacağımız intiba açısından son derece önemli bir yere sahip. Dişlerin bakımlı olması için lekelerin temizlenip, beyaz bir görüntü elde edilmesi gerekir. Bunun yanında diş eti sağlığı için gerekli bakımların da elbette yapılması gerekir. Beyazlatma yöntemlerinden lazer ile diş beyazlatma yöntemidir. Dişlerin lekeli ve sarı olmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan bazıları doğuştan, bazıları ise çeşitli gıdalar nedeni ile olabilir. Fakat tedavisi mümkün.

-Diş Beyazlatma Yöntemleri kimlere uygulanabilir?
 
Diş Beyazlatma yöntemleri dişlerinin rengi önceki dönemlerde beyaz olup da sonrasında sararan kişilere uygulanabilir. Dişin iç kısımlarında oluşan renklenmelerin giderilmesinde uygulanabilir. Doğuştan sarı olan dişlerde de uygulanabilir. Kişilere estetik diş yapılıyorsa dişlerde beyazlatma yapılabilir. Ateşli hastalıklar sonucunda dişlerde meydana gelen sararmaların giderilmesinde uygulanabilir. Doktor kontrolü altında dişe uygun yapılan beyazlatmalar zararlı değildir, kulaktan duyma evde yapılan beyazlatmalar ve ilaçlar zararlıdır.
 

-Beyaz TV’de Sonay Gökhan’la Biz Bize adlı sağlık programını sunuyorsunuz. Ve bu yıl iş dünyasından gelen birçok başarı ödülü aldınız. Yoğun talep görmenizin, başarınızın sırrı sizce nedir?

İşimi büyük bir aşkla yapıyorum. Öyle ki çok yoğun çalıştığım günlerde bile yorgun hissetmiyorum. Gerçekten bu hayatta sevgiyle yaptığınız her şey hak ettiği değeri buluyor. Mutluluğun yüksek bir enerjisi var. Sosyalliği ve insan ilişkilerini de seviyorum. Bir de beni tanıyanlar pozitif bir enerjim olduğunu söylerler.

 
10/10/2022
Paylaş: