Estetik Dergisi

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN TÜM YÖNTEMLERİ DENEYİN, ASLA VAZGEÇMEYİN - Neslihan Baykal Yakışan

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN TÜM YÖNTEMLERİ DENEYİN, ASLA VAZGEÇMEYİN - Neslihan Baykal Yakışan
Sigara içen kişilerde meydana gelen akciğer kanser riski, sigaranın bırakılmasıyla doğru orantılı olarak azalmaktadır. Akciğer kanseri vakalarının 4’ünden 1’inin sigara kaynaklı olduğu bilim adamları ve uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Sigara, içinde katran ve nikotin başta olmak üzere 70’den fazla kansere sebep olan kimyasal madde içermektedir. Sigaranın dumanını bile soluduğumuzda tüm bu kimyasallar akciğerimize girerek vücudumuza yayılır. Sigara kullanan kişiler ya kanserden ya da sigara kaynaklı farklı hastalıklar nedeniyle yaşamını kaybetmektedir.

Sigara kullanımı, fiziksel ve psikolojik bağımlılık olarak ikiye ayrılmaktadır. İstek ve yoksunluğu ayırt ederek fiziksel mi yoksa psikolojik bağımlı mısınız? Ayırt edebilmek gerekir. Yoksunluk, sigaranın kendisine bağlı 72 saat süren belirtilerden oluşur. İstek ise beyin tarafından tekrar sigara içmeniz İçin üretilen bedensel ve ruhsal durumunuzdur.

DÜNYANIN EN BAŞARILI YÖNTEMİ, BİOREZONANS UYGULAMALARI İLE SİGARAYI BIRAKABİLİRSİNİZ...
Her madde elektronik titreşim frekansına sahiptir. Mora Biorezonans Terapi Yöntemi ile sigara bırakma uygulamasında, maddenin kimyasal özelliği ve bu maddenin yaydığı titreşim frekansı, biorezonans cihazıyla terse çevrilerek vücuda geri yüklenir ve nötr hale getirilir. Bu yöntemle bağımlılık yaratan sigara ve nikotin bilgisi, kişide fiziksel olarak silinir.

Kişinin sigara bırakma sürecinde fiziksel bağımlılık, sigaraya karşı isteksizliğin ve vücudun nikotine ihtiyaç duymaması durumu sağlanarak azaltılır. Başarı oranı yüzde seksen olan Mora Biorezonans Uygulamaları konforlu ve rahat bir ortamda yapılmakta ve en önemlisi ağrı ve acının hissedilmemesidir. Bir saat süren seans sonrası sigarayı hayatınızdan çıkarmanız mümkün.

Biorezonans Terapisti Neslihan Baykal Yakışan, konuyla ilgili bazı tavsiyelerde bulundu...
Bu önemli tavsiye ve püf noktalarına dikkat ederek sigarayı bırakabilirsiniz...

• Sigarayı bırakmak motivasyon işidir. Motivasyonunuzu yüksek tutun. Yüzde bir ihtimal bile olsa tüm yöntemleri deneyin.
• Sigarayı bırakmaya karar verdiyseniz hiç bir engeliniz yok. Yeter ki karar verin ve bir tarih belirleyin.
• Hedeflediğiniz tarihten 2 ya da 3 hafta öncesinde nikotini düşük farklı bir markaya geçin.
• Sigara içerken yarısını içerek hedeflediğiniz tarihi ve nedeninizi kendinize hatırlatın.
• Yeni alışkanlıklar, hobiler edinerek, sevdiğiniz şeyleri yapmaya başlayın. Örneğin puzzle, maket, takı tasarımı, örgü, satranç vb.
• Spor, yürüyüş, pilates, yoga veya kişisel gelişime yönelik faaliyet de motivasyonunuzu artıracaktır.
• Çay, kahve ve alkollü içecekler yerine bitki çayı, süt ve meyve sularını tercih edin.
• Sigara bırakma sürecinizde yoksunluk hissinizi gidermek için sakinliğinizi sağlayacak sarı kantaron çayı için. Çok kuvvetli antioksidan içeren zencefil çayını da tüketerek hem toksin atılımını sağlayabilir, hem de sigara içme isteğinizi azaltabilirsiniz.
• Sigara bırakma sürecinizde bol bol su içmek hem sigara içme isteğinizi azaltacak hem de toksin atılımını hızlandıracaktır.
• Evinizi, arabanızı ve kıyafetlerinizi temizleyerek sigara dumanını hatırlatacak ortamı temizleyin ve yeniden dizayn edin.
• Ağız ve diş bakımınızı yaptırın.
• Hamam, saunaya girmek, bol duş almak sizi rahatlatacaktır.
• Arada sigara içme isteğinizin olacağını ve bu durumda bu süreci nasıl yöneteceğinizi planlayın ve uygulayın.
• Sigara bırakma sürecinizde birincil derece görüştüğünüz herkesten destek isteyin. Motive olmanıza yardımcı olacak plan ve programlar yapın.
• Sigaranın zararlarını tekrar tekrar okuyarak kendinize verdiğiniz zararın farkında olun.
01/12/2019
Paylaş: