Estetik Dergisi

AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALARDA TRENDLER DR. NAGİHAN SAHİLLİOĞLU

 AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALARDA TRENDLER   DR. NAGİHAN SAHİLLİOĞLU
AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALARDA TRENDLER

DR. NAGİHAN SAHİLLİOĞLURevo Facial Aesthetics doktorlarından Dermatolog Uzm. Dr. Nagihan Sahillioğlu ile ameliyatsız estetik uygulamalarıyla ilgili keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Botoks işlemlerinde doğallık mümkün mü? Nasıl?


Botoks işlemlerinde alın, kaş arası ve göz etrafındaki mimik kırışıklıklarının tedavisi ve kırışıklıkların yerleşmemesi hedeflenmektedir. Üst yüz anatomisinde (alın ve göz etrafı) yaşlanma belirtileri kasa bağımlı olduğu için bu alanda misafirlerimizi en mutlu eden uygulamalarda üst sırada gelmektedir. İşlemde ayrıntıyı belirleyen kişinin kas yapısı ve beklentileridir. Beklentiye göre baby botoks olarak adlandırılan daha yumuşak bir uygulama ile doğal dozlarda uygulanabilmekte olup, oldukça gergin ve kaş uçları hafif kalkık bir ifade istenmesi durumunda da uygulanan doz artırılabilmektedir.
Estetik amaçlı işlemlerde ayrıntılı analiz ve değerlendirme en önemli basamaklardan biridir. Değişmeyen tek şey herkesi mutlu edecek bir botoks uygulamasının uzman ellerde varlığıdır. İşlem sonrası iş ve sosyal hayatınıza kaldığınız yerden Işıl ışıl devam edebilirsiniz.

Terleme botoksu nasıl yapılmakta? Etkisi ne kadar sürmektedir?

Koltuk altı, el içi, ayak altı bölgelerinde aşırı terleme ve koku özellikle yaz aylarında oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Terleme botoksu tek seansta sosyal hayattan kopmadan yapılan oldukça konforlu bir tedavidir. Üstelik etkisi 6-9 ay sürmektedir.

Dudak dolgusunda trendler nedir? Doğal görünüm mümkün mü?

Günümüzde kalın, etli, dolgun dudaklara sahip olmak güzelliğin en önemli kriterlerinden biri haline geldi. Ancak her boyutta dudak her kişiye uyumlu olmayabilir. Dudağa fazla hacim eklendiğinde yüzün dengesi bozulur ve doğal görüntüden uzaklaşılır. İşin sırrı dolgu enjeksiyonu yaparken doğallıktan uzaklaşmamaktır. Uygulamayı yapan hekimin uzmanlığı ve doğal dolgu maddeleri ile yüzünüze uygun bir form yaratmak mümkün olmaktadır.

HI-FU Nedir? Kimler yaptırmalıdır?

Hi-Fu yani fokuslu ultrason, tek bir seans ile en etkili sonuç alınabilen uygulamalardan bir tanesidir. Hi-Fu, yüzdeki sarkmalardan kurtulmak isteyen herkes için uygun olabilir. Yaklaşık bir saat süren Hi-Fu seansı sonrasında, yüz, boyun, gıdı ve dekolte bölgesindeki sarkmalarda ve kırışıklıklarda ilk seanstan itibaren belirgin bir şekilde azalma görülebiliyor. Uygulama esnasında, cilde herhangi bir iğne girişi veya benzer bir müdahale olmaması sayesinde ciltte soyulma, ciddi bir renk değişikliği veya rahatsız edici bir durum oluşmamaktadır. İşlem sonrasında ise kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor. Son olarak, Hi-Fu’nun en güzel ve belirgin özelliklerinden biri de ciltteki sıkılaşma etkisinin yaklaşık bir buçuk yıl devam edebiliyor olması.

 Çene (Jawline) ve Çene Ucu dolgusu hangi problemin giderilmesinde uygulanır?

Güçlü bir çene çekici bir yüzün önemli unsurlarındandır. Çene hattında yapısal olarak kemik yapısının zayıf olması ya da yaş aldıkça kemiklerin ve yağ dokusunun azalması sebebiyle yalancı gıdı görüntüsü meydana gelebiliyor. Hyaluronik asit içeren dolgular, bu yalancı gıdı görüntüsünü gidermek amacıyla oldukça sık tercih edilmektedir. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olmaktadır.

Lazerle Cilt Yenileme Nedir?

Lazer ile cilt yenilenmesi ve leke gidermede uzun süren iyileşme dönemleri, ciltte tahriş, pigment bozuklukları ve skar riskleri 1990’ların teknolojisinde kaldı. Artık soyucu lazerlerin yerine gözle görünür bir epidermal hasar oluşturmadan cildi yenileyen lazerler ve fraksiyonel lazerlerin sağladığı konforu yaşadığımız dönemdeyiz.
Nonablatif deri yenilenmesi oldukça yeni bir konsept olup, görünür bir epidermal hasar oluşturmadan yani cilt soyulmadan dermal yeniden yapılanmayı hedeflemektedir. Nonablatif cilt yenileme tedavisinin en önemli çekici yanı tedavi sonrası sosyal hayatı kısıtlamamasıdır ki bu da son derece güvenli ve minimal invazif bir işlem arayan insanlar için bu tekniği ideal hale getirmektedir. Cilt yenileme, kırışıklık, akne izleri, sivilce izleri, geniş gözenekler, gevşek ve cansız derinin düzenlenmesinde, çatlaklarda başarıyla kullanılmaktadır.

Göz Çevresi Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Göz çevresi cildi diğer cilt bölgelerinden oldukça ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle hem yaşlanma sürecinde hem de olumsuz yaşam tarzından ilk etkilenen bölge göz çevresindeki deridir. Göz çevresindeki hem genetik hem de edinsel kırışma, morluk, halkalanma ve torbalanma gibi sorunları göz altı mezoterapisi ile tedavi etmek mümkündür.
 Göz çevresi mezoterapisi, hyaluronik asit, antioksidanlar, aminoasitler ve B grubu vitaminlerden oluşan özel bir mezoterapi yöntemidir. Mezoterapinin içerisindeki bu farklı maddeler birbirleriyle sinerjik etki oluşturarak göz çevresinde yaşanan kırışıklık, morarma, sarkma ve renk farklılıkları sorununu giderebilmektedir. Göz çevresi mezoterapisi küçük özel mezoterapi iğneleri ile göz çevresindeki belli bölgelere 1,5 - 3 santim aralık bırakılarak, 15 dakika gibi kısa sürede uygulanır.
 
13/09/2022
Paylaş: