Estetik Dergisi

GÜZELLİK SEKTÖRÜNÜN DÜNYACA TANINAN EĞİTİMCİSİ PHIACADEMY GRANDMASTER - ŞULE ÖZLEM SARI

GÜZELLİK SEKTÖRÜNÜN DÜNYACA TANINAN EĞİTİMCİSİ PHIACADEMY GRANDMASTER - ŞULE ÖZLEM SARI
GÜZELLİK SEKTÖRÜNÜN DÜNYACA TANINAN EĞİTİMCİSİ PHIACADEMY GRANDMASTER 
ŞULE ÖZLEM SARI Phiakademi Kurucusu Amstardam/Hollanda

Kaş Tasarımı ve Kalıcı Makyaj konusunda bilgi almak üzere Phiakademi ile dünyanın birçok yerinde güzellik uzmanı yetiştiren Şule Özlem Sarı ile bir araya geldik ve güzellik üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
 
Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
Merhaba, adım Şule Özlem Sarı, Amsterdam'da doğup büyüdüm ve eğitimimi cilt uzmanlığı üzerine yaptım. 2015'de tamamen hayallerimin, tutkularımın peşinden gitmeye ve ciltle ilgili bilgilerimi genişleterek, tamamen bu alana odaklanmaya karar verdim. Cildin sunduğu tüm zorlukları seviyorum, etki=tepki! Cilt tedaviye nasıl tepki verir? Ne yapabilirim? Nasıl kontrol altına alırım? Ve en önemlisi cildi zorlamadan ne zaman hangi aşamada bırakırım? Ciltle kurduğum bağ; özgürleştirdiğim mücadele ve aynı zamanda yaşadığım büyük bir aşktır. Bağımlılık mı? Kesinlikle! Cilde olan tutkum, her geçen gün daha da büyüyen ve güçlenen 511 milyar dolarlık güzellik endüstrisinin bir parçası olmam için bana ilham verdi. Seçim kolaydı: Sadece en iyisinden öğrenmek ve doğru tedavileri uygulamak istiyordum ve bu da en iyisinden öğrenmekti! PHIAKADEMİ! Zirveye yolculuk! Hem Phibrows'u hem de Philings'i Hollanda'ya getirmeyi başardım, Phibrows'un yanı sıra Philing'in yenilikçi tekniklerine odaklandım, ardından beni bugün bulunduğum noktaya getiren tam odaklanma, tutarlılık ve sevgi ile her gün çalıştım. Bence tecrübe ancak durmayarak ve kesinlikle pes etmeyerek elde edilebilecek bir şey! Phiakademi'nin ilk grand masterları olmaktan gurur duyuyorum. Hollanda'da 5 sene artarda birincilik kazandım ve dunya çapında phitop master olarak çeşitli ödüllere sahibim. “ÖDÜLLER VE BAŞARILAR”
2018'de iki kez PHI akademi masteri olarak atandım ve iki eşsiz ünvan aldım: Phibrows Microblading master ve Philings cilt master! Bir yıl sonra 2020 Phibright Microneedling & Philaser, Powderbrows, Phihenna kaş şekillendirme gibi diğer master ünvanları da aldım. Son 5 yılda Hollanda'da 1 numaralı öğretmen ve dünyada 2. çok yönlü güzellik öğretmeni oldum.
"2022 ALLROUND GRANDMASTER, DÜNYANIN EN İYİ GÜZELLİK EĞİTMENİ SEÇİLDİM" Phiacademy ne zaman ve hangi amaçla kuruldu? Branko Babic tüm dünyada en iyi uzmanların yetişmesini sağlayan, tüm yenilikleri takip eden, ürün ve teknikleri ile en iyi sonuçları almamızı sağlayan güzellik sektörünün en önemli akademisinin kurucusu ve en önemli ismidir. Akademiye katılan iyi ahlaka ve işlemlere sahip olan tüm sanatçılar, sektörde dikkat çeken Masterlar, Royaller ve Artistler olarak tüm dünyada yerini almaktadır. Phibrows Microblading Nedir? Phibrows Microblading yöntemini basit şekilde ifade edecek olursak; manuel olarak yapılan kaş çizme tekniğidir diyebiliriz. Microblading yöntemiyle kaş yapımı doğallığı ve manuel olmasıyla diğer yöntemlerden bu özelliğiyle ayrışmaktadır. Microblading yönteminde diğer kalıcı makyaj kıl tekniği yöntemlerinde kullanılan iğnelerden farklı iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler çoklu iğneler olarak bilinir ve diğer yöntemlerde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince iğnelerdir. Microblading işleminde, tek kullanımlık steril iğneler kullanılmaktadır. Kaş renginize uygun olarak seçilen boya, derinin epidermis katmanına iğnelerle işlenerek, önceden belirlediğiniz çizim gerçekleştirilmektedir. İşlem tek tek, ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştirildiği için ortaya çok doğal bir görüntü çıkmakta ve gerçek kaştan ayırt edilemeyen bir sonuç elde edilmektedir. Microblading işleminde boya epidermise işlendiği için, diğer yöntemlerden farklı olarak yarı kalıcı bir yöntem olarak bilinmektedir. Kalıcılığı cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte genelde 1 yıl kadar olmaktadır. İşlem sonrasında kaşlarınızın rengi koyu görünebilir. 2-3 hafta içerisinde kaşlarınız fazla boyayı atacağı için orijinal rengine kavuşacaktır. Kaş çizimi için kullanılan boyalar tamamen doğal ve lisanslı olmaktadır.
 Kaş Tasarımı nedir ve nasıl yapılmaktadır? 
Kaş tasarımı, yüzünüzün anatomisine bağlı olarak kişiye en uygun kaş tipinin belirlenmesidir. Tasarımınız tamamlandıktan sonra, uygulamanın kalıcı hale getirilmesi için işlemler başlatılır. Altın orana göre kaş formu çıkarmak için bb compass veya altın oran divider kullanılır, bu sayede simetrik bir sonuç elde edersiniz.   Phibrows Microblading işlem öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekir? Kalıcı kaş Microblading uygulaması yaptıracaksanız, dikkat etmeniz gereken bir çok konu vardır. Kalıcı Kaş yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?Öncelikle Microblading işlemi yaptıracağınız kişinin ve kurumun seçiminde oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Uygulamayı yapacak kişinin işinde uzman olması ve Microblading eğitimi almış olması gerekmektedir. Uygulamayı yapacak olan kişinin uzman olması, kaş çiziminden renk seçimine, uygulama sürecinden uygulama sonrası bakıma kadar birçok sebepten dolayı önem taşımaktadır. Microblading kaş uygulaması yaptırmaya karar verdikten sonra, hangi boyaların kullanıldığını mutlaka sorun. Boyaların doğal ve lisanslı olmasına dikkat edin. Bunun dışında, kullanılan iğnelerin tek seferlik olması da çok önemli bir nokta. Microblading uygulamasının en iyi tarafı uygulama sonrasında kaşlarınızda herhangi bir hasar olmaması ve gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmenizdir. Kaş bölgenizde aşırı kızarıklık, şişme vs. Gibi yan etkilerle karşılaşırsanız mutlaka uzmanınıza danışın. Microblading uygulaması sonrası kaşlarınızın tam olarak iyileşmesi yaklaşık olarak 30 gün sürecektir. Bu sürede kaşlarınızda hafif kabuklanmalar görülebilir. Bu kabuklanmalara müdahale etmeden kendiliğinden dökülmesini beklemelisiniz. Kabukların koparılması boyanın dağılmasına sebep olabilir. Dikkat etmeniz gereken bir başka detay da; uzmanınızın bakım önerilerini eksiksiz uygulamak olmalıdır. İşlem sonrasında önerilen merhemin kullanımını aksatmamanız, kabuklanmalara müdahale etmemeniz, kaş bölgenizi kaşımamanız, uygulama yapılan bölgede en az 10 gün makyaj malzemeleri kullanmamanız iyi bir sonuç almanız için yapmanız gerekenlerdir.
Phibrows Microblading işlemini kimlere önerirsiniz?
Genel olarak kaş yapısı seyrek ya da az yoğun olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Microblading uygulamasının kalıcılık süresini, işlemde uygulanan makyaj boyasının ince ya da kalın bir şekilde uygulanması belirlemektedir. Daha ince çizgilerden oluşan kaş uygulaması daha kısa süreli olacaktır. Kalıcılığı arttırmak için daha kalın bir uygulama gerekmektedir. Kalıcılığı belirleyen esas faktör ise cilt yapısıdır. Kuru ciltlerde microblading daha uzun sürelerde kalabilmektedir. Oysaki yağlı ciltlerde bu süre daha kısa olmaktadır.
Hangi problemlerden ötürü sizlere danışılmalı?
Özellikle tedavi gören, cilt problemleri ve hassasiyetleri olanlar mutlaka doktor ya da uzman görüşü alarak microblading yaptırmalıdır. Kaş tasarımı noktasında kullanılan malzemeler sağlıklı, doğal ve kaliteli olmakla birlikte kimi cilt rahatsızlıklarına sahip olan kişilere uygulanması olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Phiacademy olarak kaş tasarımı uzmanlığı üzerine dünyanın birçok şehrinde eğitimler veriyorsunuz. Eğitimlerin içeriği ve amacı hakkında bilgi alabilir miyiz?
Eğitim boyunca bireysel uygulamalar ve çalışmalar gösterilerek, katılımcıların işlemin nasıl yapıldığı ve uygulandığına dair fikir edinmeleri sağlanır. Teorik bilginin ardından benim eşliğimde canlı model uygulamalarına geçilir ve uygulamalar bizzat kendi tarafımdan gerçekleştirilir. Sonrasında ise yine gözetmenliğimizde öğrencilerin kendi çalışmalarını yapma imkanı sunulmaktadır.
Eğitim süreci iki günü kapsamaktadır; ilk gün teorik bilgi odaklı olup, ikinci gün pratik uygulamalara geçilmektedir. Bu uygulamalar canlı model üzerinde ve bizim mentorluğumuzda gerçeklestirilmektedir. İki günlük eğitimin sonunda adaylarımıza katılım sertifikalarını takdim ediyoruz. Eğitimde ayrıca ürün paketlerimiz eğitim boyunca ve sonrasında uygulama yapabilmeleri için katılımcılara  verilmektedir. Set içerisinde yer alan ürünler en az 80 uygulama yapmaya yeterli olarak hazırlanmıştır. Eğitim sonrasında 6 ay süre boyunca craft master üzerinden vermiş olduğumuz supervizyon desteğiyle, öğrencilerin tekniği adım adım kavrayarak, bilgilerini pekiştirmelerini sağlıyoruz. Ayrıca, Craft master sistemi üzerinden eğitimde kullanılan bilgilendirme videolarına tekrar ulaşma fırsatı yakalayarak, sormak istedikleri soruları masterlarına iletebilme fırsatı da sağlıyoruz. Craft masterda 12 adet ödev bulunmaktadır. Ödevler, öğrencinin gelişimini takip edebilmek ve phiacademy bünyesinde unvan kazandırmak adına verilmektedir. Ödevlerin başarıyla sonuçlandırılmasının ardından phibrows yahut powderbrows artist unvanıyla uluslararası geçerlilikte olan sertifikalar verilmektedir. Merkezinizde ve eğitimlerinizde kaş dışında kalıcı makyajda hangi işlemler üzerine çalışmaktasınız?

Philings cilt tedavileri ve philaser eski kalıcı makyaj silme işlemlerini sunmaktayız. Başarınızın sırrı ve eğitimlerinize katılmak, sektöre girmek isteyen adaylara önerileriniz?
Tanınmış bir güzellik uzmanı ve dünya çapında bir öğretmen olarak kariyerimde elde ettiğim her şey bir gecede olmadı, kan, ter, gözyaşı ve aşkla çalıştım, tutarlılık ve tam odaklanmanın öğrenmeme yardımcı olan iki önemli unsur olduğuna inanıyorum. Tüm süreç boyunca tüm güzellik uzmanlarına mesajım, yaptığınız işi sevin, tutarlı kalın ve tamamen hedeflerinize odaklanın, bu sektör çok büyük ve bunu daha da güçlü hale getirmek için SİZİN gibi daha fazla profesyonel gerekiyor. “%100 kişisel rehberlikle yenilikçi eğitime inanıyorum!” işi en iyilerinden öğrenin ve uygun güzellik bakımları yapın. Enerjinizi, düşüncelerinizi ve bilginizi hayallerinize odaklarsanız başarı yakındır…
12/04/2023
Paylaş: