Estetik Dergisi

MEZOLİFTİNG: ALTERNATİF TEDAVİ - DR. AYLİN KARABEYOĞLU

MEZOLİFTİNG: ALTERNATİF TEDAVİ - DR. AYLİN KARABEYOĞLU

Doğal yöntemlerle yaşlanmayı geciktirmek

Yaşlanmanın belirtilerini azaltmak, genç ve sağlıklı kalabilmek için Medikal Estetik’de uyguladığımız anti-aging tedavilerin en vazgeçilmezi kuşkusuz mezolifting... Birkaç uygulamadan sonra cilde parlak, sağlıklı, diri ve kırışıklıklar azalmış genç bir görünüm sağlıyor.

Yaşlanmanın belirtilerini azaltmak, genç ve sağlıklı kalabilmek için Medikal Estetik’de uyguladığımız anti-aging tedavilerin en vazgeçilmezi kuşkusuz mezolifting... Birkaç uygulamadan sonra cilde parlak, sağlıklı, diri ve kırışıklıklar azalmış, genç bir görünüm sağlıyor.
 
Yüz, boyun, dekolte ve özellikle el bölgesinde yaz aylarında güneş ışınlarının hızlandırdığı foto yaşlanma etkilerini, birkaç yüzeysel enjeksiyonla gerilemesini sağlayan bu tedavi yöntemini yalnızca biz, medikal estetik hekimler  uygulayabiliyoruz.
 
Mezolifting tedavisi son yıllarda gençlik aşısı, hidrasyon tedavisi, bioregen, somon dna, face botolift vb. gibi isimlerle de anılıyor, doktorların uygun gördüğü ürüne göre tedavinin seans sayısı ve sonuçları değişebiliyor. Mezolifting genel anlamda bir enjeksiyon tekniği aslında; cilde ve vücut sağlığına yararlı hyalüronik asit, vitamin ve aktif elementlerin çok ince ve minik iğnelerle kırışıklıklara, yüz çizgilerine ve özellikle güneşten yıpranmış ya da sarkmanın ön planda olduğu bölgelere uygulanması işlemlerine verilen genel bir teknik terim.
 
Güneş, biyolojik yaşlanma, sigara ve alkol kullanımından zarar gören cilt sağlığı bu tedavi sonucunda belirgin bir şekilde düzelme gösterdiği için her daim popüler bir uygulama. Daha ilk seans sonrasında hastalarımızda ciltte gözle görünür bir canlılık, dirilik ve sağlıklı bir görünüm, gözeneklerde sıkılaşma, kırışık bölgelerde pürüzsüz bir görünüm fark ediliyor.
 
Her yaşta danışanıma hiç tereddüt etmeden uyguladığım bir yöntem, kliniğimizde 20 yıldır güvenle uyguladığım ve önerdiğim bir tedavi. Öncesinde hafif bir cilt temizliği yapıyoruz, ikinci aşamada kokteyli cilt altına uyguluyoruz, üçüncü etapta lenfatik dolaşımı uyaran soft lazer seansı ile tedaviyi tamamlıyoruz.
 
Mezolifting için üretilmiş biyolojik kokteyllerin içerikleri genellikle hyalüronik asit, aminoasitler ve antioksidanlardan oluşuyor, erken yaşlarda uygulamalara başlayan hastalarımız dolgu, botox ve lazerle gençleşme gibi ekstra tedavilere neredeyse 50’li yaşlara kadar ihtiyaç duymuyor, yani doğal ve genç bir görüntü avantajı sağlıyor.
 
Daha ileriki yaşlarda, özellikle menopozla birlikte cilt kuruluğu ve kollajen azalması problemi ve sarkma şikayetleri ile gelenlere mutlaka uyguluyorum, ortalama 3 ya da 4 seans sonunda istenilen neticeyi alabiliyoruz.

Her uygulamada olduğu gibi mezolifting tedavisinde istenmeyen bazı durumlar olabiliyor, enjeksiyon alanlarında minik kızarıklık ve morluklar, en fazla 48 saat süren ödem gibi...Ama bunların hiç biri öyle fazla üzerinde durduğumuz şeyler değil, kendiliğinden bir iki günde geçiyor, kaldı ki her türlü enjeksiyon tedavisinde bunlar olası komplikasyonlar.

Yüz, boyun, eller, kol ve bacak içleri, diz üstü gibi her türlü kırışık ve sarkma gördüğüm her bölgede güvenle uygulama yapabiliyorum. Kullandığımız iğne uçları çok ince ve o yüzden neredeyse ağrısız bir yöntem. Seansları hastalarımın yaşına ve ciltteki hasar durumuna göre ayarlıyorum. Bu yöntemin en avantajlı tarafı yaz kış fark etmeden her mevsimde uygulamanın yapılabilir olması diyebiliriz.

MEDIKAL ESTETIK UZMAN DOKTORU
DR. AYLİN KARABEYOĞLU

29/11/2020
Paylaş: