Estetik Dergisi

KUĞU BOYUN ESTETİĞİ

KUĞU BOYUN ESTETİĞİ

Kuğu boyun estetiği, adını beyaz su ördeği olan kuğunun duruşundan alan bir estetik ameliyat çeşididir.

Çenenin altındaki yer çekimi ve kilo alımı gibi çeşitli durumlara bağlı olarak gelişen sarkmalar, kişilerde estetik görüntü olarak rahatsızlık verebilmektedir. Buna bağlı olarak da kişilerin daha kilolu ve olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilir.

Cerrahi operasyon uygulanacak kişilerde, doktor estetik operasyon uygulanacak bölgenin incelemesini yaparak, oluşan boyun sarkmasının yağ, kas ve deri yönünden değerlendirmesini yapar ve operasyon tekniğine karar verir.

Bu operasyon son günlerde oldukça popülerleşti. Sebebi ise magazin dünyasının sevilen ismi olan Banu Zorlu’nun da bu operasyonu geçirmesi ve sonucundan oldukça memnun kalması…

Yüzde yapılan değişiklikler ile kişinin genel görünümünde gözle görülür farklar ortaya çıkar. Boyun germe ameliyatları çenenin altından veya kulağın arkasında kesi açılarak yapılır. Boyun derisi ayrılır ve yukarı doğru gerilir. Bu ameliyattan sonra boyundaki kırışıklıklar giderilir. Sarkma yoktur çünkü yağlar ameliyattan sonra alınır. Postoperatif (ameliyat sonrasında oluşan) olarak boyunda normal bir gerginlik hissi, ağrı, morarma, ödem ve cildin üzerinde uyuşma hissi olabilir. Bu sorunlar 2-3 hafta içinde ortadan kaybolmaktadır.

Fazla kiloya bağlı yağlanmalar oluşuyorsa ve sonucunda gıdı yağlanması var ise hastanın yaşı ve kilo seviyesi göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer yaşı çok ileri seviye değilse ve hafif kilolu hasta grubunda ise liposuction işlemi uygulanarak fazla yağlar alınmalıdır. Bu işlemler genelde kriterler uygun olursa olumlu sonuçlar vermektedir.

✄ Kas yönünden değerlendirmede, kişilerde hem yağ hem de kas problemi birlikte var ise, çene altından açılan cerrahi kesi ile fazla yağlar alınır ve kaslar da ortaya doğru birleştirilerek gerdirilir.

✄ Deri değerlendirmesinde, yukarıdaki fazla yağlanma, deri ve kas beraber problem halinde ise, bir başka cerrahi yol tercih edilir. Doktor bu yöntemde kulağın önünden kesi açarak kulağın arkasındaki saçlı deriye kadar ilerler. Sonrasında fazla deri kesilerek tıpkı yüz germe ameliyatında olduğu gibi kulak kenarına doğru gerdirilir.

01/09/2020
Paylaş: